« Tagasi

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 29.07-4.08.2019

 

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 29.07.–4.08.2019

Ole kursis, mis toimub Elva vallas ja vallavalitsuses!

KULTUUR

Elva Elamusfestivali ettevalmistused on täies hoos! Neljapäeval, 1. augustil kogunesid vallavalitsuse ja kultuurijuhtide meeskond, et arutada Elamusfestivali korralduslikku poolt. Elva Elamusfestivalile saab registreerida kuni 12. augustini!  

Elamusfestivalilt leiab igaüks midagi, sest kirja on ennast pannud täiesti eriilmelised Elva vallas tegutsevad ettevõtted. Võimalus on lasta enda eest hoolitseda iluteenindajatel või massööril. Kehakinnitust pakuvad puhvetid. Proovida saab erinevaid mahetooteid ja talutoitu, aga ka näiteks ajurveeda suupisteid või mangolassit.  

Kohapeal saab tutvuda naha-, paberi- ja keraamikakunstiga ja proovida ka ise midagi ilusat valmistada. Kõigile, kes plaanivad korraldada juubelit või pulmi, on kindlasti kasulik tutvuda kohalike peokorraldusfirmadega, kes ennast festivalil tutvustavad. Kohal on ka kaks  fototeenuseid pakkuvat ettevõtet. 

Huvialamessil saab tutvuda võimalustega harrastada judot, võrkpalli, korvpalli ning on võimalus tutvuda beebide akrobaatikaga. Ennetustööd tehakse noorsootöös ning liiklusohutuses. 

Abivallavanem Marika Saar külastas pühapäeval, 4. augustil Koruste külas toimunud mustlasetendust “Suur pidu mustlaslaagris”, kus tegid kaasa Hellenurme tantsurühmad Sabrina ja Marbella ning mustlastantsurühm Romaška.  

KOGUKOND

Elva valla Külade Olümpia on loomulik jätk Rõngu Külade Olümpiale, mis on eelnevalt toimunud juba kaheksa aastat. Olümpiakavas oli palju põnevaid võistlusi nagu heinaniitmine ja vihtade tegemine.

Abivallavanem Marika Saar ütles oma avasõnades, et tegemist on sündmusega, mis ühendab sporti, kultuuri, terviseedendust, koosolemist, isetegemist ja kindlasti head huumorit. Loodetavasti on tegemist üritusega, mis kasvab traditsiooniks ning see on kord aastas hea võimalus külarahval kokku tulla ja omavahel mõõtu võtta. Elva valla Külade olümpia võitis Kirepi küla.  

 

PLANEERING

Neljapäeval, 1. augustil toimus Elva Supelranna 17 ja Supelranna 19//21//23 kruntide ning Supelranna tänava maa-ala detailplaneeringu (nn Tervisekeskuse detailplaneeringu) korduv avalik arutelu.  Arutelul osalesid huvitatud isikud: Tartumaa Tervisekeskus OÜ - esindajana  Peeter Laasik, Elva vallavalitsuse esindajad Maarika Uprus, Kertu Vuks, Mikk Järv ja Heiki Hansen. Planeeringulahendust tutvustas Skepast&Puhkim OÜ planeerija Piret Kirs.  

Tervisekeskuse detailplaneeringu korduva avaliku väljapaneku ajal esitati detailplaneeringus tehtud muudatuste kohta kaks kirjalikku arvamust, mida arutelul tutvustati.  

Arutelu tulemusena jäi  üks arvamuse esitanud kinnistu omanik eriarvamusele, mistõttu esitatakse detailplaneering heakskiitmiseks valdkonna eest vastutavale ministrile (Rahandusministeeriumile).  

SPORT

August on spordikuu!

Sel aastal toimub taas Elva spordikuu, mille raames on võimalik tasuta osa võtta mitmetest põnevatest trennidest.  

AJAKAVA: 
14. augustil kell 17.30 BEEBIDE JA VÄIKELASTE AKROBAATIKA, Elva Raudteejaama park 
15. augustil kell 17 BOCCIA, Turuplatsi park, Elva (Boccia on mäng, mis sobib kõigile. Saab mängida nii püsti kui ka istudes) 
15. augustil kell 18 (RULL)SUUSATAMINE, Elva-Peedu kergliiklustee Elvapoolne ots 
18. augustil kell 17.30 JALGPALL, Nike Arena Elva, Puiestee 2, Elva 
21. augustil (kellaaeg selgumisel) BMX KROSS, Elva Skatepark'i juures kultuurikeskuse parklas 
26. augustil kell 17 RASKEJÕUSTIK (jõutõstmine, klassikaline tõstmine, rammumees), Elva, Puiestee 1 
 
PALUME TRENNIDEST OSAVÕTMISEKS REGISTREERUDA siin lingil

Kuna ajakava täieneb jooksvalt, saate end sellega kursis hoida Elva valla Facebooki-leheküljel, SIIN

VARIA

2.3. augustil osales Elva vallavalitsuse meeskond Eesti Linnade ja Valdade Liidu suvepäevadel Voorel. Seekordseid suvemänge korraldas Kastre vallavalitsus. Reede õhtul alanud suvepäevadel olid kavas erinevad osavus- ja sportmängud. Lisaks oli see hea võimalus kolleegidele vahetada omavahel infot ja kogemusi. 
 

Leia Elva vald ka sotsiaalmeediast! 

Facebook

Instagram

YouTube

 

Elva Vallavalitsus

elva@elva.ee
www.elva.ee

 

 
Esmaspäev,   10 . august 2020   Kell 9 osakonnajuhatajate ja vallavalitsuse koosolek   Kell 9.30 Piret Hallast ja Hille  Deede
Esmaspäev,   3. august 2020   Kell  9 vallavalitsuse ja osakonnajuhtide koosolek   Kell 9 Eva  Kuslap  Elva Haiglas projekti
RSS (Opens New Window)
Näitan: 1-5
of 4