« Tagasi

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 18.10.–24.10.2021

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 18.10.–24.10.2021

Ole kursis, mis toimub Elva vallas ja vallavalitsuses!

HARIDUS, KULTUUR & NOORSOOTÖÖ

Elva valla noortevolikogu uus koosseis ootab kandidaate

Novembris saavad läbi senise Elva valla noortevolikogu kaheaastased volitused ning vastavalt põhimäärusele tuleb valida uus volikogu. See tähendab, et kõikidel Elva vallas elavatel või siin õppivatel 14-26aastastel noortel on võimalus aktiivsemalt ühiskondliku elu korraldamises kaasa lüüa. Noortevolikogu on nimelt vallavolikogu juures tegutsev noorte huve esindav osaluskogu, kellega vallavalitsus ja –volikogu valla noorsootöö kavandamisel, elluviimisel ja hindamisel konsulteerivad. 

Noortevolikokku saavad kandideerida kõik 14-26aastased noored, kelle Rahvastikregistri järgne elukoht on Elva vallas ja/või kes õpivad Elva valla koolides. Kandideerimiseks tuleb esitada vabas vormis kirjalik kandideerimisavaldus koos pildi ja kirjeldusega, miks soovitakse noortevolikokku kandideerida. 
Kandideerimisavaldused on oodatud kuni 5. novembrini e-aadressile karmen.moont@elva.ee.
Kõikide kandidaatidega saab alates 8. novembrist tutvuda Elva vallavalitsuse kodulehel www.elva.ee/noortevolikogu ning Elva ja Nõo valla noorte ühisel veebilehel noored.elva.ee.  

 • Valimised toimuvad 22.-28. november ja need viiakse läbi sedelhääletusena; 
 • Eelhääletused 22.-26. novembril toimuvad kõikides Elva valla koolides, kus on III ja IV kooliaste, ehk alates 7. klassist; 
 • hääletada saab ka valimispäeval 28. novembril kell 11-14 Elva noortekeskuses; 
 • Valituks osutuvad kuni 13 enim hääli kogunud kandidaati, kes moodustavadki uue Elva valla noortevolikogu.  

Lisainfo: 
KarmenMoont 
kultuurispetsialist 
karmen.moont@elva.ee 
53844233 

 

SOTSIAAL JA TERVIS

Kolmapäeval, 20. oktoobril toimus Rannu rahvamajas vaimse tervise kuu raames Madis Šumanovi ja Tiina Karjatse eestvedamisel Iidsed venitused ja helirännak. Sündmus oli väga populaarne. Rahvamaja põrandale kogunes 30 huvilist ning palju rohkem poleks sinna ka mahtunud. Ligi kolme tunne jooksul said osalejad tegeleda endaga terviklikult varbaotsast pealaeni ja rohkemgi veel. 

Järgmine kohtumine toimub 27. oktoobril kell 19  Ulila keskuses. Registreerimine: https://forms.office.com/r/6EhF71iJR3

 

Neljapäeval, 21. oktoobril toimus Elva kultuurikeskuses koolitus “Enesesõbralikkus - milleks seda vaja ja mis seda takistab?”. Kliiniline psühholoog-psühhoterapeut ja MTÜ Teadveloleku labori eestvedaja Marika Paaver viis enesesõbralikkuse koolituse läbi kahele grupile. Kokku osales koolitustel 39 inimest. Räägiti enesesõbralikkuse olemusest ja peamistest takistustest sellel teel. Enesesõbralikkuse olemuse paremaks mõistmiseks sooritati ka mitu mõtteharjutust.

 

Elva vallavalitsus koos MTÜ-ga Peaasjad kutsub teid “Vaimse tervise esmaabi” veebikoolitusele
Puutume igapäevaelus kokku inimestega ja paljud meist teavad põhimõtteid, mille alusel pakkuda füüsilist esmaabi. Kuid sama oluline on teada, milliste põhisammude alusel pakkuda esmast toetust emotsionaalsete ja vaimsete raskuste korral ehk vaimse tervise esmaabi. Nii nagu füüsilise esmaabi puhul, ei saa me ka vaimse esmaabi puhul võtta arsti rolli, küll aga võime sellegipoolest olla just see, kes toetab kõige olulisemal hetkel ning pakub leevendust kriisiolukorras. Ning samavõrd oluline on teada, mida ma ise saan teha enda vaimse tervise heaks.
Kas oskad märgata oma sõbra, sugulase, tuttava või kolleegi vaimse tervise murele viitavaid käitumisviise? 

 • Kas Sa tead, mida ja kuidas öelda, kui märkad kellegi vaimse tervise raskusi? 
 • Kuidas reageerida, kui keegi Sulle oma mure jagab? 
 • Kuidas ja kuhu võiks vajadusel pöörduda vaimse tervise teemadel? 
 • Ja selle kõige keskel, kas sa tead, kuidas enda vaimse tervise eest hoolitseda?

 
Koolituse läbinu:

 • mõistab häbimärgistamise mõju vaimse tervise häirega inimesele;
 • kasutab vaimse tervise mure korral inimese esmaseks toetamiseks vaimse tervise esmaabi tegevuskava põhisamme;
 • tunneb ära erinevatele vaimse tervise probleemidele viitava käitumise ja olulised riskifaktorid;
 • kasutab mõnda vaimse tervise eneseabivõtet.

 
Koolituse kogumaht on 11 tundi, millest 1,5 on iseseisev töö. Koolitus toimub ZOOM keskkonnas ning eesti keeles. Ootame, et osaleja saab osa võtta vähemalt 90% õppetööst.

 • I koolituspäeval toimub õppetöö 2x2h;
 • II koolituspäeval toimub õppetöö 2x2h;
 • Vahepealsel perioodil toimub iseseisev õpitu praktiseerimine;
 • III koolituspäeval toimub õppetöö 1,5h – praktika refleksioon.

 
Koolitused toimuvad Sotsiaalministeeriumi toel ja on osalejatele tasuta. Paneme südamele, et te registreeruksite vaid siis, kui olete ka reaalselt valmis osalema. 
 
Koolituse registreerimisvormi alguses on näha konkreetsete koolituspäevade kellaajad. 
 
15.-16.11.+22.11.21 - registreerimisvorm 
25.-26.11.+2.12.21 - registreerimisvorm 
1.-2.12.+6.12.21 - registreerimisvorm 
 
Lisainfo:
Karmen Paavel, ennetustööspetsialist
Tel 5301 9106
karmen.paavel@elva.ee
 

 

JUHTIMINE

Elva vallavalitsus on esmaspäevast, 25. oktoobrist kaugtööl

Seoses koroonaviiruse levikuga riigis ja Vabariigi Valitsuse soovitusega kasutada kaugtöö võimalust, läheb Elva vallavalitsus 25. oktoobrist kaugtööle.
See tähendab, et elanikke nõustatakse eelkõige telefoni ja e-kirja teel. Ametnikega on võimalik kohtuda vaid erandjuhtudel ja ainult sel juhul, kui ametnikuga on kohtumiseks aeg eelnevalt kokku lepitud. Elva vallamajja ja teenuskeskustesse ei ole võimalik ilma eelnevalt ette registreeritud ajata tulla. Vallavalitsuse kontaktid leiate SIIT.
NB! Seoses sellega, et 25.–31. oktoobril toimub Elva valla kaasava eelarve hääletus, on sel nädalal valla teenuskeskused hääletamiseks erandina avatud nende lahtiolekuaegadel. Lahtiolekuajad leiate SIIT.
1. novembrist on ka valla teenuskeskused kaugtööl ning piirkonnakoordinaatoritega kohtumiseks tuleb võtta eraldi ühendust.

Sotsiaal- ja terviseosakonna ametnike kontaktid leiate SIIT
Sotsiaaltööspetsialisti, lastekaitsespetsialisti või sotsiaalnõunikuga kohtumiseks tuleb aeg ette registreerida pöördudes ametniku poole kirja või telefoni teel.

Erinevaid taotlusi palume esitada e-keskkonnas. Paberkandjal dokumendid palume tuua Elva vallavalitsuse maja ees olevasse eraldi märgistusega postkasti (Kesk 32, Elva) või teenuskeskuste juures olevatesse postkastidesse.

Koroonaviiruse levikuga seotud olulise info leiate: https://kriis.ee/

 

KOOSTÖÖ JA KOGUKOND

Täna, 25. oktoobril algas Elva valla kaasava eelarve hääletus

Tänasest on võimalik anda oma hääl Elva valla kaasava eelarve hääletusel, kus võistlevad omavahel 13 ideed. Iga hääletaja saab hääletada kuni kolme erineva, endale meelepärase ettepaneku poolt.

Elva valla kaasava eelarve rahvahääletus toimub VOLIS keskkonnas 25.–31. oktoobril. Hääletusvõimalus on ka Elva valla teenuskeskustes ja raamatukogudes.

Hääletusvõimalus on Elva valla raamatukogudes nende lahtiolekuaegadel.

Elva valla raamatukogude lahtiolekuajad:

 • Elva linnaraamatukogu E–R kell 12–19, L kell 11–16;
 • Aakre raamatukogu E kell 10–18, T–N kell 9–16, R kell 9–15;
 • Konguta raamatukogu E kell 12–18, T–N kell 13–19, R kell 9–15;
 • Puhja raamatukogu T–R kell 11–18; L kell 10–13;
 • Ulila harukogu: E kell 16.45–18; T kell 10–18, K kell 16.45–19, N kell 10–18;
 • Uula harukogu: T, N, R kell 12–16, K 14–18, L 10–14;
 • Rannu raamatukogu E, T, N ja R kell 10–16 ning K kell 12–18;
 • Sangla harukogu T, N kell 10–16, R kell 8.20–13;
 • Rõngu raamatukogu E, T ja K kell 9–17, N ja R kell 11–17 ning L kell 9–13;
 • Hellenurme harukogu E kell 8–17, T, K, N kell 8–13.30;
 • Teedla harukogu E, R kell 10–17;
 • Valguta harukogu T kell 10–16, N kell 10–17;
 • Koruste harukogu L kell 10–15.

Teenuskeskused:

 • Konguta teenuskeskus: etteregistreerimisel;
 • Puhja teenuskeskus: E–N kell 9–17, R 8–12;
 • Palupera teenuskeskus: E kell 8–17; T, K, N kell 8–13.30;
 • Rõngu teenuskeskus: E, T, K kell 8–16, N 8–18, R 8–14;
 • Rannu teenuskeskus: T, N kell 9–16.

NB! Seoses Vabariigi Valitsuse koroonaviirusest tingitud piirangute kehtestamisega ei ole võimalik Elva valla COOPides hääletust korraldada.

Volis keskkonnas saab hääletada SIIN.

Elva valla kaasava eelarve ideekorje ajal laekus vallavalitsusele kokku 16 ettepanekut, millest rahvahääletusele suunati 13.

Rahvahääletusel saab osaleda iga vähemalt 16aastane isik, kelle elukoht on rahvastikuregistri andmetel hääletuse hetkel Elva vald. Iga hääletaja saab hääletada kuni kolme erineva, endale meelepärase ettepaneku poolt. Isik saab oma antud häält muuta kuni hääletamise lõppemiseni. Sellisel juhul jääb kehtima viimasena antud hääl.

Rahvahääletuse tulemusena reastatakse ettepanekud vastavalt saadud häälte arvule, alustades enim hääli saanud ettepanekust. Nii tekib pingerida, millest kolm enim hääli saanud ettepanekut realiseeritakse, tingimusel, et kaasava eelarve objektid peavad asuma valla erinevates piirkondades.

Lisainfo:
Kertu Vuks
kertu.vuks@elva.ee / 5813 7086

 

Vallavalitsus ootab kandidaate kogukonnavaldkonna tunnustamiseks 

Elva valla kogukonnavaldkonna tegijate tunnustamiseks on võimalik kandidaate esitada 15. novembrini. Kandidaate saab esitada kahes kategoorias: Aasta küla ja Aasta kogukonnaedendaja. 

Aasta kogukonnaedendaja aunimetuse saab üksikisik või organisatsioon, kelle pühendunud ja sihipärase töö tulemusel on suurenenud kogukonna liikmete kaasatus, kes on innustanud ja eest vedanud uusi algatusi ja ühistegevusi ning kelle initsiatiivil on kogukond arenenud ja kasvanud kodanikuaktiivsus. 

Aasta küla aunimetuse saab üks Elva valla küla, külade piirkond või alevik, kus on viimase aasta jooksul toimunud nähtav positiivne areng, kus on algatatud ja ellu viidud kogukonda liitvaid ja külaarenduslikke ettevõtmisi, kus toimuvad ühistegevused ja koostöö omavalitsusega ning piirkonna ajaloo talletamine. 

Kandidaate saab esitada SIIN

Lisainfo: 
Karmen Moont, kultuurispetsialist 
karmen.moont@elva.ee, 5384 4233 

 

SPORT

Elva pälvis Euroopa parima spordilinna tiitli

Mittetulundusühing ACES Europe andis Elvale erakordse töö eest spordivaldkonnas Euroopa parima spordilinna tiitli. Tiitli saamise nimel võisteldi seitsme teise spordilinnaga. 

Eelmisel aastal pälvis Elva Euroopa spordilinna tiitli ning selle saamiseks tuli kokku panna kandidatuuriraamat. Euroopa parima spordilinna tiitli saamiseks tuli sel aastal esitada kord kvartalis aruanne kõikidest spordiga seotud tegevustest Elvas. 

ACES Europe esindaja Gian Francesco Lupattelli ütles, et pärast kõikide spordilinnade aruannete hindamist otsustati parimaks spordilinnaks nimetada just Elva. „Elva vald on teinud erakordselt palju tööd selle aasta jooksul ning seetõttu soovime anda auhinna ja tiitli just Elvale," ütles ta. 

Elva valla spordijuht Madis Šumanov ütles, et tiitel on saadud tänu kõikide Elva valla koolide ja kehalise kasvatuse õpetajate, spordiklubide, spordiürituste korraldajate, spordiaktivistide, sportlaste, erinevate kogukonnaliikmete jt spordivaldkonda panustanud inimeste suure töö abil. „See on suur tunnustus meile kõigile. Komisjon hindab kõrgelt kogu piirkonna tegevusi, meil on väga aktiivne kogukond ning et oleme suutnud Elva miljoniga kaasata väga paljusid inimesi. See eristas meid kindlasti teistest spordilinnadest," sõnas ta. 

Elva abivallavanem Marika Saar ütles, et sihtasutus Elva Kultuur ja Sport on sel tiitliaastal teinud suurepärast tööd ning kindlasti on kõige värvikam Elva valla inimesi ja külastajaid ühendav kampaania „Elva miljon". „Loodan väga, et Elva inimesed tunnevad rõõmu selle tunnustuse üle ning see annab veelgi juurde hoogu miljon kilomeetrit aasta lõpuks kokku koguda," rääkis Saar ja lisas, et Euroopalt saadud tunnustus näitab selgelt, et Elva vald ei ole ääremaa, vaid et oleme Euroopas kõrgelt tunnustatud ja märgatud. 

Euroopa parima spordilinna tiitel „Golden Flag" antakse Elvale ametlikult üle detsembrikuus Brüsselis.  

Euroopa spordilinna tiitlit annab 2001. aastast välja Euroopa Komisjoni partner, mittetulundusühing ACES Europe (European Capitals and Cities of Sport Federation).  

Elva on ainus Põhja-Euroopa linn, kes eelmisel aastal Euroopa spordilinna tiitli sai. Peale Elva said 2021. aastaks Euroopa spordilinna tiitli ka Auronzo Di Cadore (Itaalia), Pravia (Hispaania), Pontinvrea (Itaalia), Sansepolcro (Itaalia), Velky Saris (Slovakkia), Segni (Itaalia) ja La-Fare-les-Oliviers (Prantsusmaa), kellega parima spordilinna tiitli nimel võisteldi. 

Elva vald pärjati 2019. aasta lõpus Eesti kõige sportlikuma omavalitsuse tiitliga.

Lisainfo: 
Madis Šumanov, Elva valla spordijuht 
madis.sumanov@elva.ee või tel 513 8677 

Vasakult: Elva valla turismijuht Moonika Einaste, SA Elva Kultuur ja Sport juhataja Ivi Tigane, Elva valla spordijuht Madis Šumanov ja Elva abivallavanem Marika Saar.

 

ARENG JA PLANEERING

Esmaspäeval, 18. oktoobril toimus üldplaneeringu digilahenduse koosolek, kus osalesid abivallavanem Kertu Vuks, arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Veiko Sepp, vallaarhitekt Jaanika Saar, planeeringuspetsialist Maarika Uprus ja geoinfospetsialist Kullo Laos ning üldplaneeringu koostajad Artes Terraest. 
Valla territoorium on suur ning üldplaneeringus kuvatavaid andmekihte palju, mistõttu ei ole hea lahendus kuvada kehtestatavas üldplaneeringus infot ainult paberkandjal ja pdf joonistel. Seetõttu arutleti üldplaneeringu kuvamisvõimalusi veebikeskkonnas, selle tehnilisi lahendust ja kasutusmugavust, et üldplaneeringu info oleks hästi kättesaadav nii ametnikele kui ka kodanikele.

 

Kolmapäeval, 20. oktoobril kohtusid Kertu Vuks, Veiko Sepp, Mikk Järv, Jaanika Saar ja Maarika Uprus AS-iga Emajõe Veevärk.  
Arutati ühisvee ja –kanalisatsiooni (ÜVK) väljaehitamise võimalusi ning seosesid valla üldplaneeringu ja kavandatud arendusaladega.
ÜVK trasse rajatakse reoveekogumisaladele ÜKV arendamise kava alusel, trasside väljaehitamise esimene prioriteet on Elva reoveekogumisala, kus elanikke on kõige rohkem (reostuskoormus üle 2000 ie).  Järgmine prioriteet on Puhja alevik, kus paljud elanikud on ilma ÜVK teenuseta ning elanike poolt rajatud salvkaevudes ei jätku joogivett. 
Emajõe Veevärk selgitas, et ÜVK väljaarendamine reoveekogumisaladel sõltub eelkõige rahastamisvõimalustest ja Ühtekuuluvusfondi ning Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetusest. 

 

Vallavalitsus algatas Kulbilohu 5 kinnistu detailplaneeringu 

Elva vallavalitsus algatas 5. oktoobril Elva linnas Kulbilohu 5 kinnistu detailplaneeringu eesmärgiga määrata ehitusõigus kuni kolme äri- ja tootmishoone ehitamiseks. 

Peale selle määratakse liikluskorralduse põhimõtted, üldised maakasutustingimused, heakorrastuse, haljastuse, parkimise ja tehnovõrkudega varustamise põhimõtteline lahendus. 

Detailplaneering on kooskõlas Elva linna üldplaneeringuga, ala juhtotstarve on tootmise maa-ala. 

Detailplaneeringute lähteseisukohtadega on võimalik tutvuda SIIN

 

Vallavalitsus kehtestas Vambola 5 kinnistu detailplaneeringu
Elva vallavalitsus kehtestas 28. septembril Elva linnas Vambola 5 kinnistu detailplaneeringu. Detailplaneeringuga muudetakse alal kehtivat detailplaneeringut. Vambola 5 krundi hoonestusala läänepoolset piiri laiendatakse Vambola 7 krundi suunas ning suurendatakse ehitusõigust olemasoleva elamu ja abihoone laiendamiseks.
Detailplaneeringuga on võimalik tutvuda valla veebilehel www.elva.ee/planeeringud
 
Lisainfo:
Maarika Uprus, planeeringuspetsialist
maarika.uprus@elva.ee  või 527 1860

VARIA

Puhja seltsimaja arengukava ootab tagasisidet 

Puhja Seltsimaja arengukava aastateks 2021-2025 on avalikul väljapanekul. Arengukava on kättesaadav SIIT.
Arvamusi ja ettepanekuid oodatakse e-aadressil
puhja.seltsimaja@elva.ee kuni 2.11.2021 (k.a). 

 

Vallavalitsus ootab Piigandi külas asuvate kuuride osas tagasisidet 

Elva vallavalitsus soovib saada kontakti Piigandi külas Siuksu tee 2b ja Siuksu tee 2c asuvate kuuride omanikega. 

Siuksu tee 2b KÜ 17101:001:1158 ja Siuksu tee 2c KÜ 17101:001:1066. 

Vallavalitsus palub kuuride omanikel esitada Elva vallavalitsusele dokumendid kuuride püstitamise kohta hiljemalt 13. novembril 2021. 

Lisainfo: 
Andres Maikov, ehitusspetsialist 
andres.maikov@elva.ee või tel 730 9895 

 

Epidemioloogilise olukorra kiire halvenemise tõttu korraldatakse alates esmaspäevast ümber perearstikeskuste töö ja perearstid keskenduvad vaktsineerimisele

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik allkirjastas käskkirja, millega korraldatakse alates esmaspäevast, 25. oktoobrist ümber perearstikeskuste töö. Epidemioloogilise olukorra kiire halvenemise tõttu pakuvad kõik perearstikeskused tulevast nädalast COVID-19 vastast vaktsineerimist kõigile inimestele sõltumata nimistust. Terviseameti korraldusel piiratakse samaks perioodiks perearstikeskuste plaanilise töö mahtu.

„Terviseameti hinnangul on Eestis koroonaviiruse levikuga seotud olukord üks Euroopa raskemaid. Haigestumus on kõrge, kuid vaktsineerimisega hõlmatus Euroopa Liidu keskmisest paraku selgelt madalam. Ühiskonnas vaktsineerituse oluliseks tõstmiseks teevad alates 27. oktoobrist kõik perearstikeskused üle Eesti COVID-19 vastaseid vaktsineerimisi nii esimese, teise kui tõhustusdoosiga, samuti tasuta gripivaktsineerimisi üle 65-aastastele. Perearstid ja -õed vaktsineerivad kõiki soovijaid, sõltumata sellest, kas inimene kuulub konkreetsesse nimistusse," ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

Terviseameti juhi käskkirjaga viiakse alates 25. oktoobrist kogu Eesti tervishoiu valmisolek tasemele 2. Valmisoleku taset tõstetakse nii kiirabis, statsionaarses eriarstiabis kui üldarstiabis. Valmisoleku taseme tõstmine võimaldab seada ajutisi piiranguid tervishoiu kättesaadavusele ning kehtestada tervishoiuteenuste osutamisele ajutiselt tavapärasest erinevaid nõudeid.

„Perearstikeskused üle Eesti mobiliseerivad oma jõud inimeste nõustamisele ja vaktsineerimisele," selgitas perearstide seltsi juht dr Le Vallikivi. „Oleme sügavas tervisekriisis, mis puudutab täna iga Eesti elanikku. Ainus õige otsus on end vaktsineerida ja see otsus on täna inimeste endi kätes. Kutsun inimesi võtma ühendust perearstikeskusega, et panna esimesel võimalusel kinni aeg vaktsineerimisele."

Terviseameti juhi korraldusel on üldarstiabi osutajatel õigus COVID-19 epideemia tõrjumisel vaktsineerimiste tegemiseks lükata vajadusel edasi sõeluuringud, stabiilsete krooniliste haigete tervisekontrollid, üle 2-aastaste laste ennetavad tervisekontrollid, mitte-aegkriitiliste tervisetõendite väljastamiseks vajalikud tervisekontrollid. Samal ajal jätkatakse ägedate mittenakkuslike ja nakkuslike patsientide vastuvõttudega, ägenenud krooniliste haigustega patsientide ja vaimse tervise probleemidega patsientide vastuvõttudega, riikliku immuniseerimiskava vaktsineerimistega, alla 2-aastaste laste tervisekontrollidega, aegkriitiliste tervisetõendite väljastamiseks vajalike tervisekontrollidega ning muude vastuvõttudega, mida ei saa patsiendi tervise tõttu edasi lükata. 

Eestis on viimase 14 päeva haigestumus 100 000 elaniku kohta 1195 ning järgmistel nädalatel on oodata haigestumise kasvu jätkumist. Samuti kasvab haiglaravi vajavate inimeste arv. Vaktsineerimiskuur on lõpetatud ca 55% elanikkonnast, ca 65% täiskasvanud elanikkonnast ning ca 71 protsendil üle 60-aastastest. 

Leia Elva vald ka sotsiaalmeediast! 

Facebook

Instagram

YouTube

 

Elva Vallavalitsus

elva@elva.ee
www.elva.ee

 

Ametnikega on võimalik kohtuda vaid ette registreerides, kontaktid leiate: www.elva.ee/kontaktid   Esmaspäev, 16. mai 2022 Kell 9
Ametnikega on võimalik kohtuda vaid ette registreerides, kontaktid leiate: www.elva.ee/kontaktid Esmaspäev, 9. mai 2022 Kell 8 Laura Kuusk Elva Gümnaasiumis
RSS (Opens New Window)
Näitan: 1-5
of 4