« Tagasi

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 1.10.-07.10.2018

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 01.10.-07.10.2018

Ole kursis, mis toimub Elva vallas ja vallavalitsuses.

ETTEVÕTLUSNÄDAL ELVA VALLAS

Elva valla ettevõtlusnädal raames toimusid erinevad üritused Elva valla koolides, kogunes mentorklubi, toimus aruteluhommik vallavanemaga, loengu digitaliseerumisest pidas Kajas Kallas. Lisaks toimusid mitmed üritused ja ettevõtete külastused Elva valla koolides. Neljapäeval, 4. oktoobril toimus ettevõtluskonverents “Samm sinu unistusteni”. Konverentsil tegid ettekanded Marina Kaljurand, kes jagas oma kogemusi välisturgude teemadel, Triin Nõmmistu  jagas oma kogemust ettevõtjana ning rääkis muu hulgas ka ebaõnnestumistest ettevõtluses ning oma õppetundidest sellega seoses. Maria Laanelepp avas disaini ja brändinguga seotud teemasid, Elva valla oma ettevõtjad BirchLagoonist Rain Komlev ja Birgit Lõhmus rääkisid oma ettevõtte lugu ning kogemust. Pikemalt peatuti ka loomemajanduse teemadel- ettekande “Loomemajandus- tuleviku ettevõtlus” tegi Eva Leemet. Ettekannetele järgnes paneeldiskussioon, kus arutleti kohaliku omavalitsuse rolli üle ettevõtluse arendamisel. Päeva lõpetas Elva valla esimeste  ettevõtlustunnustuste üleandmine.

Aasta ettevõtja - Harry Metall OÜ

Aasta arendusprojekt - Janar Saviir ja Domus Kinnisvara

Särav Startija - Waksali Wabrik

Aasta turismitegu - Hellenurme Vesiveski

Aasta maaelu arendaja - Kevili

Palju õnne kõigile tunnustuse saajatele!

KAASAV EELARVE

Teisipäeval, 2. oktoobril toimus Rõngu rahvamajas kaasava eelarve ideede tutvustamine. Rahvahääletus toimub 9.-15.10 VOLIS keskkonna vahendusel, hääletada saavad 16-aastased ja vanemad end rahvastikuregistris Elva valla elanikuks registreerinud inimesed.

 

Rahvahääletuse tulemusena reastatakse ettepanekud vastavalt saadud häälte arvule, alustades enim hääli saanud ettepanekust- tekib pingerida, millest 3 enim hääli saanud ettepanekut realiseeritakse, tingimusel, et kaasava eelarve objektid peavad asuma valla erinevates piirkondades.

Rahvahääletusele edastati:
Aakre külla aastaringselt kasutatava tuletõrje veevõtukoha loomine
Annikoru puhkepargi arendus
Bussi ootamine bussipeatustes Elva-Rõngu
Kiirustabloode paigaldamine
Kirepi bussijaamad valgeks
Mõeldes lastele
Palupera mõisakooli staadioni jõulinnak
Rannu ja Kureküla mänguväljak
Rõngu Vabadussõja monumendiplatsi rekonstrueerimine
Rõngu rahvamaja siseõuealale laste mänguala ja minigolfiradade rajamine
Skatepargi, male/kabe ja välitennise väljaku rajamine Annikorru
Valguta Mustjärve ja Tamme paljandi matkaradade korrastamine
Verevi rand põnevaks ja hubasemaks
Välijõusaali rajamine Puhja alevikku
Laste mänguväljak
Sihtmärki jõudmine turvalisemaks!

Kõik rahvahääletusele pääsenud ideede autorid on oodatud oma ideed tutvustama  2. oktoobril kell 19.00 Rõngu Rahvamajja. Rahvahääletus toimub 9.-15.10 VOLIS keskkonna vahendusel, hääletada saavad 16-aastased ja vanemad end rahvastikuregistris Elva valla elanikuks registreerinud inimesed.

Rahvahääletuse tulemusena reastatakse ettepanekud vastavalt saadud häälte arvule, alustades enim hääli saanud ettepanekust- tekib pingerida, millest 3 enim hääli saanud ettepanekut realiseeritakse, tingimusel, et kaasava eelarve objektid peavad asuma valla erinevates piirkondades.

VOLIKOGU

Esmaspäeval, 1. oktoobril toimus volikogu istung, kus kõige olulisema teemana oli päevakorras valla arengukava ja eelarvestrateegia kinnitamine. Päevakorras oli veel lisaeelarve kinnitamine, üldplaneeringu algatamise otsustamine, tegevustoetuste kord ja mitmeid olulisi otsustusi. Volikogu istung toimus esmakordselt elektroonilise süsteemi VOLIS keskkonnas, mis võimalda ka istungil osalemist eemal olles, mida mitmed volikogu liikmed ka kasutasid.

HARIDUS, KULTUUR & NOORSOOTÖÖ

Reedel, 5. oktoobril tähistati Elva vallas suurejooneliselt õpetajate päeva. Rannu Rahvamajas kogunesid Elva valla koolide ja lasteaedade õpetajad ning üle anti tunnustusavaldused.

Aasta lasteaia-õpetaja 2018 on Kaia Otsa Aakre Lasteaed-Algkoolist. Lisaks tunnustati silmapaistvaid lasteaiaõpetajaid järgmiselt:  Elva lasteaed Õnneseenest Karin Mölder ja Kristi Kajupank, Rannu lasteaiast Karin Tuvikene, Rõngu lasteaiast Epp Väikene, Puhja lasteaiast Ela Raide, Elva lasteaiast Murmuna Anneli Kull.

Aasta klassijuhataja 2018 on Riina Aunap Rõngu Keskkoolist. Lisaks tunnustati silmapaistvaid klassijuhatajaid järgmiselt: Elva gümnaasiumist Pille Rebane, Saskia Arik, Puhja koolist Maire Sepp, Rõngu keskkoolist Eha Päiviste.                                                                                                         

Aasta noorõpetaja 2018 on Triinu Vakmann Puhja Koolist. Lisaks tunnustati silmapaistvaid noorõpetajaid järgmiselt: Rõngu keskkoolist Priit Lehismets, Elva gümnaasiumist Johannes Must, Konguta koolist Liisi Lehtveer.

Aasta kooliõpetaja 2018 on Merle-Kairit Toom Rannu Koolist. Lisaks tunnustati silmapaistvaid kooliõpetajaid järgmiselt: Puhja koolist Merle Lint, Rõngu keskkoolist Silvia Hinnobert, Elva gümnaasiumit Kaja Kalmus, Rannu koolist Evelyn Lääne, Konguta koolist Kaie Tali.                                                            

Aasta huvihariduse õpetaja 2018 on Livia Kuuskvere Elva Huviala- ja Koolituskeskusest. Lisaks tunnustati silmapaistvaid huvihariduse õpetajaid järgmiselt: Aakre Lasteaed- Algkoolist Kersti Haljasmets, Puhja koolist Andres Bõkarev, Elva Huviala- ja Koolituskeskusest Meeta Eliise Veigel, Mare Tani, Elva muusikakoolist Karl Vakker ja Malle Valjala, Spordiklubi Altiast Evelin Pihlak. 

Aasta hariduse tegu 2018 on vabariikliku tõlkevõistuse korraldamine Elva Gümnaasiumis ning tunnustuse pälvis Lea Tooming. Lisaks tunnustati silmapaistvaid tegusid järgmiselt: Elva Lasteaed Järve arendamine; toimiva koostöövõrgustiku loomine Puhja Koolis – Ene Väär, Aune Summer, Ene Põldaru, Eva Kõrgmaa;   GLOBE programmi eestvedamine Palupera Põhikoolis – Arvet Silk; Konguta Kooli välinäituse korraldamine – Meeli Treier; Õnneseene Vabariigi korraldamine Elva Lasteaias Õnneseen.

Aasta hariduse sõber 2018 on Toomas Laatsit, kes aitas kaasa  Elva Gümnaasiumi mehhatroonika mooduli arendamisele. Lisaks tunnustati silmapaistvaid hariduse sõpru järgmiselt: Alina Pill ja Elva Lasteaed Järve eestvedamine; Garmen Vallikivi ja Elva Huviala- ja Koolituskeskuse eestvedamine; Kaughaldus OÜ ja Elva valla haridusasutustele tehnilise toe pakkumine.

 

Elva valla lasteaiajuhid käisid 3.-4. oktoobril Harjumaal kogemusreisil. Külastati Võsukese lasteaeda Rae vallas, Nõlvaku lasteaeda Saue vallas ja Kohila lasteaeda Sipsik. Õppereisil keskenduti enim kaasava hariduse rakendamisele ja õpetajate tööaja planeerimisele. Kogemusreisi toetas SA Innove programmi „Pädevad ja motiveeritud õpetajad ning haridusasutuste juhid“ tegevuse „Õpetajate ja koolijuhtide professionaalse arengu toetamine“ raames.

Elva valla lasteaiajuhid ja haridus- ja kultuuriosakond Võsukese Lasteaia ees.

 

SOTSIAALVALDKOND

Päästeameti projekti „500 kodu korda“ raames sai valmis neljanda objekti küttekolle. Viienda objekti leping elektritööde tegemiseks allkirjastati ning lähiajal alustatakse ka töödega.

 

Innove projekti „Hoolekandeteenuste arendamine Elva vallas“ raames toimus projektijuhi, projekti koordinaatori ning sotsiaal- ja terviseosakonna juhataja kohtumine seoses projekti tööülesannete jagamisega ning ettevalmistavate tööde planeerimisega.  Hoolekandeteenuste laiendamiseks on käimas otsingud leidmaks hooldustöötajaid ja tugiisikuid.

Ajakirja Sotsiaaltöö kolmandas numbris ilmus abivallavanem Marika Saare artikkel „Haldusreform andis Elva sotsiaaltööle uue hingamise“.

VALLAMAJANDUS

J.Kärneri, Vaikse ja Lootuse tänavatel hakatakse elektriliine ja tänavavalgustust rekonstrueerima. Paljasjuhtmed vahetatakse õhukaablite vastu, natuke pannakse maa-alla ka. Töid teostab Pental Elekter OÜ, Elektrilevi tellimusel. Tööde orienteeruv lõpp on 10.12.2018   

Talvine lumelükkamise hange on välja kuulutatud.

Lõppes Elva Huviala- ja Koolituskeskuse ventilatsioonitööde ehitushange. Leping hanke võitjaga on sõlmimisel.

FINANTSOSAKOND

Elva valla 2019. aasta eelarve projekt sai volikogule esitatud 1. oktoobril. Toimusid vestlused raamatupidaja konkursil sõelale jäänud isikutega.

 

VARIA

Puhja seltsimajas toimus 5. oktoobril  Elva piirkonna koguduste kirikuõpetajate ja kohaliku omavalitsuse esindajate (Maano Koemets ja Mikk Järv) seminar teemal kiriku ja omavalitsuse koostöö võimalustest. Kohal olid Rannu, Puhja, Nõo, Kanepi ja Elva kirikuõpetajad ja kaasamõtlejad. Ettekandega esines Avo Üprus Harkujärve Kirikust, kes rääkis Harkujärve koguduse ja Harku valla vahel sõlmitud koostööleppest ja tegelikust kogukonna aitamisest. Margit Lail Kanepi kogudusest rääkis oma kogemusest hingehoidjana Erastvere hooldekodus ning Kirsi Simpari Soome ja Eesti erisustest omavalitsuse, riigi ja kiriku suhetes. Nii kogudused kui omavalitsuse esindajad leidsid, et koostöö osas on Elva vallas palju häid näiteid kultuuri valdkonnas ja ka noorsootöös, kuid arenguruumi on sotsiaaltöö osas. Lepiti kokku, et kohtutakse veelkord, et võimalikud koostöö valdkonnad ja võimekused välja selgitada.

 
Ametnikega on võimalik kohtuda vaid ette registreerides. Kontaktid on leitavad Elva valla kodulehelt →   Esmaspäev, 27. november 2023   Kell 9 Gerda Kiipli-Hiir ja
Ametnikega on võimalik kohtuda vaid ette registreerides. Kontaktid on leitavad Elva valla kodulehelt →   Esmaspäev, 20. november 2023   Kogu päev Imbi Rõivassepp
Ametnikega on võimalik kohtuda vaid ette registreerides. Kontaktid on leitavad Elva valla kodulehelt →   Esmaspäev, 13. november 2023   Kogu päev Priit Värv
Ametnikega on võimalik kohtuda vaid ette registreerides. Kontaktid on leitavad Elva valla kodulehelt →   Esmaspäev, 6. november 2023   Kogu päev Hegri Narusk ja
RSS (Opens New Window)
Näitan: 1-5
of 4