Elva Vallavalitsuse nädalakiri 05.07.–11.07.2021

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 05.07.–11.07.2021

Ole kursis, mis toimub Elva vallas ja vallavalitsuses!

, HARIDUS, KULTUURNOORSOOTÖÖ

Fotokonkurss #elavelva kutsub jagama oma puhkuse või igapäevaelu kõige elavamaid hetki 

8. juuli õhtul tutvustati restoranis Wabrik kõikidele huvilistele Elva valla uut turismibrändi Elav Elva. Sellega seoses kuulutati välja ka fotokonkurss #elavelva.  

Elav Elva kutsub kõiki külastajaid ja elanikke jagama oma meeleolukaid ja põnevaid kogemusi Elva vallas puhates, matkates, sportides, kultuuri nautides või igapäevaelu toimetusi tehes. Selleks tuleb oma sotsiaalmeediapostituse juurde märkida #elavelva või postitada oma foto/video fotokonkursi Facebooki lehele, et kõik põnevad seiklused oleksid ülesleitavad.  

Teemaviitega #elavelva fotodest valitakse välja parimad ning need hakkavad kaunistama Elva keskväljaku galeriid. Elva valla kommunikatsioonijuht Merilyn Säde ütles, et Elva keskväljaku galeriist saab valla esimene n-ö elav galerii, kus hakatakse iga mõne aja tagant fotosid uute vastu välja vahetama.   

"Kõik galeriisse minevad fotod valitakse välja nende seast, kes kasutavad oma seikluste markeerimiseks sotsiaalmeedias viidet #elavelva või lisavad oma foto ürituse lehele. Jälgime viite kasutamist jooksvalt ning uuendame galeriid, et anda edasi Elava Elva kõige põnevamad, meeleolukamad ja huvitavamad hetked," ütles Säde.  

Elav Elva ühendab kogu Elva valla piirkonna võimalused nii suvel kui ka talvel. Elav Elva aitab leida üles Elva valla pärlid - erinevad sihtkohad, kaunid vaatamisväärsused, sportlikud tegevused, kultuursed vahepalad ja metsiku looduse nautimise võimalused.  

Fotokonkursi Facebooki lehekülje ja lisainfo leiate SIIT

Elva valla puhkamis- ja tegevusvõimalused leiate: www.elavelva.ee

 

Tartumaa Omavalitsuste liit tunnustas tervist ja heaolu väärtustavaid haridusasutusi

Tartumaa tervist edendavate koolide (TEK) ja lasteaedade (TEL) võrgustikku kuuluvad 16 maakonna ja 17 Tartu linna lasteaeda ning 18 kooli maakonnast ja 11 linnast. Tegevust koordineerivad maakonna koolides Puhja kooli õpetaja Ülle Närska ja lasteaedades Tartu lasteaia Rukkilill õpetaja Pilvi Luhaste. Tartu linnas koordineerib tervist edendavate haridusasutuste tegevust linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna  tervishoiuteenistuse tervisespetsialist Ülle Prommik. 

Aastatega on korraldatud märkimisväärselt palju tervist ja turvalisust toetavaid tegevusi, osaletud erinevates programmides ning käivitatud maakonnaüleseid koostöösündmusi. 

Praeguseks on koolidele lisandunud palju uusi põnevaid väljakutseid. Hea on, kui soovitud valikutega suudetakse kaasa minna terviseedenduse visiooni järgides ka laiemas vaates. Seda oskuslikult  mistahes projektide ja programmidega integreerides. Oluline on tervise edendamisel ikka ka eestvedajate enda tervist säästa ning tegusate motivatsiooni säilitada. Enamasti ongi tervist edendavad haridusasutused seotud kiusamisvaba kooli, liikuma kutsuva kooli, rohelise kooli, hea kooli, ettevõtliku kooli ja paljude teiste projektide / programmidega. Märkame ja väärtustame nende panust. 

Tartumaa Omavalitsuste liit tunnustab tegusaid tervisesse ja heaolusse panustavaid haridusasutusi seinaplaadiga. Esimesed, kes 8. juunil kauni seinaplaadi kätte said olid maakonna koolidest Võnnu keskkool, Kambja põhikool ja Ülenurme gümnaasium. Maakonna lasteaedadest anti  tunnustus üle  Kambja lasteaiale Mesimumm, kelle meeskond on olnud maakonna tervist edendavate lasteaedade võrgustiku ellu kutsujaks eesotsas direktori Terje Rüütliga ja Soinaste lasteaiale Laulind. Tartu linnas kaunistavad majade seinu ilusad sildid lasteaedades Klaabu, Tähtvere, Tõruke ja Maarjamõisa. 

10. juunil said tunnusplaadiga tänatud pikaajaliselt tervist ja heaolu väärtustavate tegevuste elluviimise eest Puhja kool, Konguta kool (s.h. lasteaed) ja Elva gümnaasium ning lasteaedadest Puhja lasteaed, Elva Järve eralasteaed, Elva Õnneseen (s.h. Peedu filiaal) ja Elva Murumuna. 

Siiras tänu nende haridusasutuste tervisemeeskondadele olulise panustamise eest meie järelkasvu tervist toetava elu ja mõtteviisi suunamisel. 

Lea Saul 
Tartumaa Omavalitsuste Liit 
Rahvatervise ja turvalisuse nõunik 

SOTSIAAL JA TERVIS

Projekt „Noortegarantii tugisüsteem Elva vallas“ 

Elva Vallavalitsus esitas 2021. aasta juunis Riigi Tugiteenuste keskusele meetme „Tööturuteenused tagamaks paremaid võimalusi hõives osalemiseks“ tegevuse „Tööturuteenuste laiendamine uutele sihtrühmadele ja uute tööturuteenuste pakkumine“ raames  Euroopa Sotsiaalfondist rahastatavasse taotlusvooru projekti „Noortegarantii tugisüsteem Elva vallas“.  Elva vallavalitsus sai 07.07.2021 positiivse vastuse, projekti abikõlblikud kogukulud on 148 258, 72 eurot. Toetuse määr on 100% projekti abikõlblikest kuludest. Projekti perioodi alguskuupäev on 01.09.2021 ja lõppkuupäev on 31.08.2023.  

Projekti eesmärk on soodustada väiksema konkurentsivõimega sihtrühmade tööle asumist ja tööturul püsimist. Projektis luuakse tugisüsteem 16-26 aasta vanustele mitteaktiivsetele noortele, kellele võimaldatakse nende individuaalsest vajadusest lähtuvalt vajalikke teenuseid: psühholoogilist nõustamist, võlanõustamist, koolitust ja tööpraktikat. Noorte abistamine läbi juhtumikorralduse suurendab noorte toimetulekuoskusi ja loob neile paremad võimalused õpingute jätkamiseks või tööturule sisenemiseks.  

VALLAMAJANDUS

Pikal tänaval alustatakse sõidutee profileerimisega 

Sel nädalal alustatakse Elva linnas Pika tänava sõidutee profileerimisega Marepleksi ristist kuni Tartu maanteeni, et nädala lõpus saaks paigaldada esimese kihi alusasfaldit. 

Enne alusasfalti paigaldamist tõstetakse killustikalusest õigele kõrgusele vee-, kanalisatsiooni- ja sademeveekaevud. Peale selle vaadatakse kaameraga üle torustikud, et need poleks ehituse käigus saanud kahjustada ning täiendavalt pestakse survega torustikud läbi paduvihmadest torustikku sattunud liivast ja kividest. 

Juhul, kui kaameraga avastatavaid probleeme on vähe, saab alusasfaldi paigaldamist teostada juba nädala lõpul. 

Alusasfaldi paksus on 7 cm ning sellele lisandub hiljem 5 cm paksune pealmine ehk viimistluskiht. Viimane kiht asfalti paigaldatakse peale haljastust ja kinnistu sissesõitude rajamist. 

Killustikaluste profileerimisel parema tulemuse saavutamiseks palutakse vältida Pikast tänavast läbisõitu lõigus Kalda tn kuni Tartu mnt. Liiklusmärkidega lubatakse seda kasutada üksnes kohalikel elanikel. Vastavad ümbersõidud tähistab ehitaja OÜ Asfaldigrupp. 

Lisainfo: 

Mikk Järv, abivallavanem 
mikk.jarv@elva.ee / 517 0306 

JUHTIMINE

Elva vallavalitsus otsib personalispetsialisti, infosekretäri ja projektijuht-juhtumiskorraldajat  

Võtame tööle infosekretäri, kelle ülesanne on vallavalitsuse asjaajamise ja dokumendiringluse korraldamine, dokumentide korrektne ja nõuetekohane vormistamine ning kodanike teenindamine infolauas. 

Võtame tööle personalispetsialisti, kelle ülesanne on personalitöö korraldamine, et tagada vallavalitsuse eesmärkide ja tulemuslikkuse täitmiseks asjatundlik ja motiveeritud personal. 

Lisainfo: 

Salle Ritso, vallasekretär 

salle.ritso@elva.ee või tel 730 9893 

  

Võtame tööle projektijuht-juhtumikorraldaja, kelle ülesanne on projekti „Noortegarantii tugisüsteem Elva vallas” juhtimine ja elluviimine Elva vallas. 

Lisainfo: 

Milvi Sepp, sotsiaal- ja terviseosakonna juhataja 

Milvi.sepp@elva.ee või tel 515 4872 

  

Kandideerimise tähtaeg on 25. juuli 2021 

Töökohtade ametijuhendid leiate: https://www.elva.ee/toopakkumised  

SPORT

Elva miljon ületas 500 000 kilomeetri verstaposti 

Elva valla kogukondlik suurprojekt Elva miljon ületas 8. juulil 500 000 kilomeetri piiri, mille üle rõõmustab kogu projekti meeskond koos kogukonnaga. 

Kõige enam kilomeetrid on kogutud jalgrattasõiduga – üle 216 000 kilomeetri. Jooksjad aga on lisanud Elva miljonisse üle 128 000 kilomeetrid. Populaarsemad liikumismeetodid on veel kõndimine ja ujumine ning talvekuudelt pärineb palju kilomeetreid ka suusaradadelt. 

Elva vald on korraldanud ka mitmeid kampaaniad, et motivatsiooni jätkuvalt hoida. Näiteks loositi juunikuus vähemalt 50 km kogunud osalejate vahel välja neli rallipassi ja kaks meenete komplekti. Kevadel toimus kampaania koos raadioga Elmar, kus loositi välja Polari spordikell. 

Loorberitel puhkama jääda on aga veel vara ja pool teed on siiski veel ees. Elva vald ootab kõiki spordisõpru liituma! Kilomeetritel aitab järge pidada Strava äpp, mis ühildub mugavalt spordikella või nutitelefoniga. 

Praegu on Strava äpis liitunud Elva miljoniga üle 1700 aktiivse kasutaja. Juhul, kui sa ei ole nutiseadme kasutaja, saad kilomeetreid üles märkida ka teisiti, täpsema info leiad SIIT.

VARIA

Elvas saab kuni 18. juulini suvepäikese all uisurõõme nautida

Euroopa spordilinn Elva avas 3. juulil Elva spordihoone parklas suvise uisuväljaku, kuhu on kõik huvilised uisutama oodatud kuni 18. juulini. Uisutada on võimalik iga päev ajavahemikus kell 10–20.  

Uisuväli on igati keskkonnasõbralik, sest kui tavaline uisuväli toodab ca 11 000 tonni süsihappegaasi, siis selle väljaku emissioon on null. Samuti on võimalik seesugust väljakut kasutada aasta läbi ja tehisjääle kukkumine on pehmem kui tavajääle.  

Uisuväljak koosneb Xtraice Pro polümeermaterjalist plaatidest ning just see lahendus annab võimaluse luua täpselt seesuguse suurusega väljak nagu parasjagu tarvis. Uisuväljaku plaadid on mõlemalt poolt kasutatavad ning Xtraice uisuväljakuid kasutavad treeninguteks ka NHL hokimehed. Samuti kasutatakse selliseid väljakuid iluuisutamiseks, kurlingus jne.  

Uiske on võimalik laenutada Elva spordihoone infolauast. Uiskude laenutamise tavapilet maksab 5 eurot tund; sooduspilet 3 eurot (vanus 6–18, 60+ ning õpilaspileti- või kaardi omanikele). Oma uiskudega on väljaku kasutamine tasuta.   

Suvise uisuväljaku suurus on 100 m2 ning korraga on võimalik uisutada umbes 20–25 inimesel. Uisuväljak asub Elva spordihoone parklas (Tartu mnt 3/1, Elva linn).   

Rohkem sündmusi leiate: www.elvakultuur.ee ja www.elvasport.ee.  

 

Leia Elva vald ka sotsiaalmeediast! 

Facebook

Instagram

YouTube

Elva Vallavalitsus

elva@elva.ee
www.elva.ee

 

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 28.06.–04.07.2021

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 28.06.–04.07.2021

Ole kursis, mis toimub Elva vallas ja vallavalitsuses!

NOORSOOTÖÖ, HARIDUS, KULTUUR

Sisevete festival kutsub Reku sadamasse kontsertidele 

Sel aastal toimub Sisevete festival 7.-16. juulil Peipsi järvel, Võrtsjärvel ja Emajõel. 10. juulil ootame kõiki ka Elva valda Reku sadamasse kontsertidele ja seiklustele. 

10. juuli programm: 

 • Sel päeval on kalepurjekas sadamas kell 9.30-11 
 • kell 9.30 esineb pärimusmuusik, akordionist ja helilooja Kulno Malva 
 • kell 10.05 Erle Mägi solistid 
 • kell 10.15 Ansambel Meremees (akordionil virtuoos Vladimir Karjalainen, solist Vahva Meremees ehk Raul Vester) 
 • kell 11 stardivad kalepurjekas jt veesõidukid Tartu suunal (40 km) 

Maitseelamust pakub Väike Rootsi OÜ Mõrrakuuri peosaal ja maitsta saab angerjasuppi; lihaseljankat; praetud kohafileed; paneeritud seafileed; kohupiimakooki; kohvi, karastusjooke, õlut jm. 

Õpitoad ja kontserdid on festivalil tasuta. 

Reku sadama asukoha leiad: https://goo.gl/maps/CSnbnbNwdQsRZvNz6

Rohkem infot festivali kohta leiate SIIT

NB! Seoses festivaliga on Reku sadamas piiratud ligipääs sealsele parklale ning seda juba päev varem. See tähendab, et alates 9. juulist kella 9.30st kuni 10. juulini kella 12ni ei ole võimalik parkida oma autot sealsele platsile vaid auto tuleb jätta tee äärde. Ajutised liiklusmärgid juhatavad kohapeal teed.

KESKKOND

Keskkonnaamet kogub taas teavet karuputke võõrliikide uutest kasvukohtadest

Keskkonnaamet ootab teateid karuputke võõrliikidest, et piirata nende ohtlike taimede levikut. Oluline on teada anda ka üksikutest taimedest, sest üks taim võib anda kuni 100 000 seemet. Karuputke võõrliike on just praegu lihtne tähele panna, sest kätte on jõudnud nende õitseaeg.


Sosnovski karuputke ja hiid-karuputke on oluline tõrjuda, kuna need taimed on ohtlikud nii inimese tervisele kui ka meie kodumaisele loodusele.

Keskkonnaameti loodushoiutööde büroo juhataja Eike Tammekännu sõnul on riikliku tõrje õnnestumiseks vaja teada kõiki karuputke võõrliikide kasvukohti. „Igast tõrjumata kasvukohast levivad karuputke võõrliigid edasi. Seepärast ootame teavet taimede leiukohtadest kõikjalt – nii metsast, inimeste tagahoovidest kui ka põllu servast. Teretulnud on teated nii suurematest kolooniatest kui ka üksikute taimedega kohtadest," ütles Eike Tammekänd.

Karuputke võõrliigid on 1,5…4 m kõrgused ja säravvalgete õitega taimed. Õiesarikates on üle 50, tipmises sarikas üle 100 väikese õisiku, alumised õisikud on pikemad kui keskmised. Taimede lehelabad on kuni ühe meetri laiused ja enam kui meetri pikkused, varred on jämedad, soonilised, karekarvased, punakate täppide ja triipudega. Lähemalt saab lugeda Keskkonnaameti kodulehelt.

Alates riikliku tõrje algusest 2009. aastal jõuab igal aastal Keskkonnaametini teateid uutest kasvukohtadest umbes sajal hektaril. „Selle põhjal võib järeldada, et teadmata kasvukohti on üle Eesti jätkuvalt veel üksjagu palju," tõdes Tammekänd. Kõige suurem hulk teateid karuputke võõrliikidest laekubki nende õitsemisajal, mil säravvalgete suurte õisikutega taimed paistavad kaugele ja püüavad pilku. Teadaolevaid kasvukohti on üle Eesti ligikaudu 3000 hektaril, neid saab näha Maa-ameti kaardirakendusest.
Taimest teatamiseks on kaks võimalust:

Kõik taimede uued kasvukohad kaardistatakse, lisatakse andmebaasi ja liidetakse riikliku tõrje plaanidesse.
Eike Tammekännu sõnul on väga teretulnud ka maaomanike või kohalike elanike enda tõrjetegevus. Keskkonnaamet on sel juhul igati valmis nõuga aitama. „Näiteks üksikuid taimi võib oma maalt ka labidaga välja kaevata. Seejuures on oluline kasutada kaitserõivaid ja kindaid ning katta nägu," toonitas ta.
Karuputke võõrliigid on kantud võõrliikide nimekirja ka Euroopa Liidu tasandil. See tähendab, et nende kasvatamine ja igasugune leviku soodustamine on keelatud. Eestis korraldab karuputke tõrjet Keskkonnaamet ja tõrjetööd kestavad maist kuni septembrini.

Lisateave:
Eike Tammekänd
Keskkonnaameti loodushoiutööde büroo juhataja
eike.tammekand@keskkonnaamet.ee
5699 6334

Foto: Sosnovski karuputk Saaremaal. Autor Maarja Nõmm

ARENDUSVALDKOND

Käimas on “Elva valla Kaunis Kodu 2021” konkurss.  

Konkurss on hea võimalus anda teada Elva vallas asuvatest kaunitest kodudest ja neid tunnustada. Sel aastal ootame konkursile kandidaate kategooriates:   

 • Kaunis kodu ja aed (traditsiooniline talumaja, linnamaja, suvila, paarismaja ja ridaelamu);  
 • Kaunis kortermaja (korrusmaja või korrusmajade kogum). 

Infot kaunite kodude kohta oodatakse kuni 30. Juulini

Lisainfo leiate Elva valla kodulehelt https://www.elva.ee/kauniskodu  

 

Laupäeval, 3.juunil külastas Elva Linnasüdant Eesti Arhitektide Liidu suvepäevade raames suur hulk liidu liikmeid, kes peale Võru ja Põlva keskväljakul käimist tegid tutvust ka Elva Linnasüdamega. Peale väikest kultuurikeskuse varikatuse all peetud piknikku tutvustas väljaku üks autoritest Ülle Maiste koos vallaarhitekt Jaanika Saarega Elva Linnasüdant.
Räägiti arhitektuurivõistlusest, lõbusatest juhtumistest projekteerimise ja ehitamise ajal ning muutustest linnaruumis, mille valminud väljak endaga kaasa on toonud. Suurepärast tagasisidet andsid mitmed arhitektid, kes peale väikest ülevaadet Arbi järve platvormi uudistama suundusid. Mitmedki nentisid, et sotsiaalmeedias levinud Helen Sildna arvamus, kuidas Elvas kohtuvad Haapsalu ja Nõmme vastabki tõele. Teiste seas avaldast arvamust ka arhitekt Toomas Paaver, kes varasemaltki Elva tegemistega tuttav on olnud, et Elva Linnasüda on tõeline pärl ja väga hästi õnnestunud Hea Avaliku Ruumi projekt.  

JUHTIMINE

Kolmapäeval, 30. juunil osales vallavanem Heiki Hansen Tartumaa omavalitsuste liidu juhatuse koosolekul. Koosolek toimus Kammeri koolis ja arutati Kammeri kooli tulevikustsenaariume. 
TOL-i juhatus võttis selge seisukoha liikuda edasi tartumaa omavalitsuste ühisasutuse moodustamise analüüsi ja ettevalmistustega. Arutati ka riigiteede katendite ehitamise prioriteete maakonnas ning omavalitsuste arvamuse andmist sellesse. 

EESTI LIIKUMIS- JA SPORDIFESTIVAL

Otsime festivalile toitlustusteenuse pakkujaid 

28.–29. augustil toimub Elvas ja selle lähiümbruses Eesti esimene liikumis- ja spordifestival, mis on pühendatud tervislike eluviiside ja liikumise propageerimisele. Otsime festivalialale tänavatoidu pakkujaid.  

Ootame festivalialale toidupakkujaid, kes pakuvad toitu, mida on tervislik ja mugav käest süüa ning valmib kohapeal värskest toorainest ja on hea kvaliteediga.  

Müügikoht peab olema avatud kogu festivali programmi jooksul ehk 28.–29. augustil.  

Muud konkursi tingimused: 

 • pakutav toit peab olema tervislik ja valmima värskest toorainest, iga teenusepakkuja menüüs peab olema lihavabasid valikuid;  
 • pakkuja peab ise korraldama puhta joogivee ning reovee utiliseerimise;  
 • toitlustaja peab lähtuma Tartu 2024 keskkonnasäästlike sündmuste korraldamise juhendist, st üritusel osalevatel kauplejatel tuleb koguda liigiti jäätmeid, kasutada korduvkasutatavaid nõusid, söögiriistu ja serveerimislahendusi;  
 • müügikoht peab olema teisaldatav (tänavatoiduauto või -haagis).   

Pakkujal tuleb esitada sooviavaldus konkursil osalemiseks e-aadressile elva@elva.ee hiljemalt 25. juuliks 2021.   

Sooviavalduses peab olema välja toodud: 

 • pakkuja nimi, registrikood, asukoha aadress ja kontaktandmed (telefon, e-post); 
 • senise kogemuse kirjeldus; 
 • auto või haagise pilt koos viimistluse ja inventari kirjeldusega või üldilmet edasiandev illustratiivne materjal; 
 • elektrivajadus; 
 • kavandatava menüü võimalikult täpne kirjeldus; 
 • kinnitus, et ettevõttel ei ole riiklike või Elva valla kohalike maksude võlgnevust või muid täitmata rahalisi kohustusi Elva valla ees. 

Müügikoha hind Elva valla ettevõtjatele on 50 eurot, millele lisandub käibemaks. Väljastpool Elva valda registreeritud ettevõtjatele on müügikoha tasu 100€, millele lisandub käibemaks.   

Pakkumiste hindamisel arvestatakse tänavatoidumenüüd, müügikoha kujundust ja sobivust festivali eesmärkidega.   

Lisainfo: 
Kertu Vuks, Elva abivallavanem 
Kertu.vuks@elva.ee või tel 58137086 

 

Otsime festivalile vabatahtlikke! 

Eesti liikumis- ja spordifestival otsib vabatahtlikke, kelle ülesanded on kahel festivalipäeval olla abiks festivalialal, aidata piletimüügi ja -kontrolliga, abistada parkimisaladel ja abistada teiste lihtsamate töödega.  

Vabatahtlikele saab osaks väärt meeskonnatöökogemus, tasuta toitlustus festivalipäevadel, vajadusel majutus ning tasuta T-särk. Vabatahtlikud saavad muidugi osa ka festivalimelust. 

Me lubame vabatahtlikule... 

 • võimalust panustada ainulaadse spordifestivali korraldamisse; 
 • koostööd oma valdkonna parimatega, võimaluse saada mitmeid erialaseid ja isiklikke sõpru ning rikka kontaktide võrgustiku. 

Registreerime vabatahtlikke kuni 25. juulini 2021, kandideerimise vormi leiate siit.  

Rohkem infot festivali kohta leiate SIIT

Palume mõistvat suhtumist ja kannatlikkust – võtame ühendust vaid nendega, kellele oleme leidnud sobiva kohta.  

Lisainfo: 
Kertu Vuks, Elva abivallavanem 
kertu.vuks@elva.ee

AVALIKUD ARUTELUD

Elva ujula asukohavalikute eelanalüüsi avalik arutelu toimub 19. juulil 

Elva ujula asukohavalikute eelanalüüsi avalik arutelu toimub 19. juulil kell 18 Elva kultuurikeskuse saalis. 

Analüüsi tutvustab töö koostaja, vallavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Veiko Sepp. 

Arutelu päevakava: 

 • Analüüsi tutvustab töö koostaja Veiko Sepp; 
 • Ühine arutelu Elva valla strateegiliste valikute osas seoses ujulaga. 

Asukohavalikute eelanalüüsi leiate SIIT

Kõik huvilised on oodatud! 

KOOSTÖÖ JA KOGUKOND

Elva valla kaasava eelarve menetlemise kord ootab tagasisidet  

Elva valla kaasava eelarve menetlemise kord on avalikul konsultatsioonil kuni 25. juulini. 

Määrus reguleerib Elva valla eelarve koostamisel kaasava eelarve menetluse korraldamist. Võrreldes praegu kehtiva korraga on täpsustatud kaasava eelarve objektile ja taotlusele esitatavaid nõudeid, samuti on selgemalt kirjeldatud vallavalitsuse rolli ettepanekute esmases analüüsis ning ettepanekute sõelumise protsessi. 

Kõik ettepanekud kaasava eelarve menetlemise korra kohta on oodatud kuni 25.07.2021 Spoku keskkonna kaudu, SIIN

Kaasa eelave menetlemise korra leiate SIIT

Lisainfo: 

Kertu Vuks, Elva abivallavanem 
kertu.vuks@elva.ee

VARIA

Elvas saab kaks nädalat suvepäikese all uisurõõme nautida

Euroopa spordilinn Elva avas täna Elva spordihoone parklas suvise uisuväljaku, kuhu on kõik huvilised uisutama oodatud järgmised kaks nädalat. Uisutada on võimalik 18. juulini iga päev ajavahemikus kell 10–20.  

Avaüritusel ütlesid avasõnad Elva valla spordijuht Madis Šumanov ja uisuväljaku projektijuht Enn Kulp. Kauni etteaste tegi iluuisutaja Gerlinde Vallikivi. 

Uisuväli on igati keskkonnasõbralik, sest kui tavaline uisuväli toodab ca 11 000 tonni süsihappegaasi, siis selle väljaku emissioon on null. Samuti on võimalik seesugust väljakut kasutada aasta läbi ja tehisjääle kukkumine on pehmem kui tavajääle.  

Uisuväljak koosneb Xtraice Pro polümeermaterjalist plaatidest ning just see lahendus annab võimaluse luua täpselt seesuguse suurusega väljak nagu parasjagu tarvis. Uisuväljaku plaadid on mõlemalt poolt kasutatavad ning Xtraice uisuväljakuid kasutavad treeninguteks ka NHL hokimehed. Samuti kasutatakse selliseid väljakuid iluuisutamiseks, kurlingus jne.  

Uiske on võimalik laenutada Elva spordihoone infolauast. Uiskude laenutamise tavapilet maksab 5 eurot tund; sooduspilet 3 eurot (vanus 6–18, 60+ ning õpilaspileti- või kaardi omanikele). Oma uiskudega on väljaku kasutamine tasuta.   

Suvise uisuväljaku suurus on 100 m2 ning korraga on võimalik uisutada umbes 20–25 inimesel. Uisuväljak asub Elva spordihoone parklas (Tartu mnt 3/1, Elva linn).   

Uisuväljaku katsetamise perioodil toimuvad Elvas ka kohvikutepäev, 10. juulil, ning WRC Rally Estonia, 15.–18. juulil.   

Rohkem sündmusi leiate: www.elvakultuur.ee ja www.elvasport.ee.  

Sündmuse galerii leiate SIIT

 

Hellenurme külaselts kutsub koosolekule

Hellenurme külaselts kutsub esimesele koosolekule, mis toimub 13. juulil kell 19 Hellenurme mõisa verandal. 

Koosolekule oodatakse kogukonnaliikmeid, kes on huvitatud külaelu arengusse panustamisest. Arutletakse selle üle, mida oleks võimalik kogukonna heaks teha, et elu oleks veel parem. Tehakse plaane. 

MTÜ Hellenurme külaseltsi asutajad: Marek, Pille, Mae 

Lisainfo:  
hellenurmekylaselts@gmail.com või 520 5142 

Leia Elva vald ka sotsiaalmeediast! 

Facebook

Instagram

YouTube

Elva Vallavalitsus

elva@elva.ee
www.elva.ee

 

Elva vallavalitsuse nädalakiri 21.06-27.06.2021

 

 
 

Elva vallavalitsuse nädalakiri 21.06.–27.06.2021

Ole kursis, mis toimub Elva vallas ja vallavalitsuses!

 

HARIDUS

 

Esmaspäeval, 21. juunil kohtus abivallavanem Marika Saar spordiklubide esindajatega. Arutati Elva valla HEA spordi tava loomise ideed ning abivallavanem tutvustas spordivaldkonna analüüsi praegust seisu. Spordijuht Madis Šumanov andis ülevaate Eesti liikumis- ja spordifestivali hetkeseisust.  

 

 

 

 

 

Elva valla haridusspetsialist Auli Mäesalu tutvustab oma tööd 

Elva vallavalitsus tutvustab taas vallaametnikke video kaudu, et kõigil elanikel oleks lihtsam aru saada, kes täpsemalt vallavalitsuses eri teemadega tegelevad ja kelle poole oma küsimustega pöörduda saab. 

Tänase video kaudu saate veidi lähemalt tuttavaks meie haridusspetsialist Auli Mäesaluga. 

Millega Auli täpsemalt tegeleb? 

Korraldab üld-, alus- ja huviharidust Elva vallas ehk täpsemalt: 

 • Komplekteerib valla koolieelsete lasteaedade rühmi elektroonilise järjekorra alusel koostöös asutuste juhtidega. 
 • Nõustab valla haridusasutusi, õpilasi ja lapsevanemaid koolikorralduslikes ja haridusalastes küsimustes ning lahendab hariduslike erivajadustega laste õppimisvõimalustega seotud küsimusi. 
 • Koordineerib valla huviharidusega seonduvat, sh tegevuskava koostamist. 
 • Peab arvestust huvi- ja spordikoolis käivate laste osas. 
 • Korraldab ja koordineerib haridusjuhtide omavahelist koostööd. 
 • Osaleb valdkonna õigusaktide koostamises ja ajakohastamises. 
 • Korraldab ja koordineerib nii õpilaste kui ka õpetajate tunnustamist jpm. 

Oma töö sisu selgitabki Auli lühidalt videos, SIIN

Auli poole võite julgelt pöörduda: 

helistades 5886 4201 

või kirjutades auli.maesalu@elva.ee

Vallaametnike kontaktid ja töövaldkonna kirjeldused leiate valla kodulehelt: www.elva.ee/kontaktid

Alati võib vallavalitsuse poole pöörduda ka helistades üldnumbrile 730 9880, kust teid suunatakse õige ametniku poole edasi.  

Õige pea tutvustame juba järgmisi meie asutuse toredaid ametnikke, soovitame selleks jälgida valla Facebooki lehte, SIIN.  

Kõik varasemad videotutvustused leiab Elva valla Youtube'ist

 

JUHTIMINE

 

Vallavolikogu 21. juuni istungi kokkuvõte

Elva vallavolikogu XLII istung toimus 21. juunil veebikeskkonnas Volis ja Zoom. Istungi päevakorras oli kuus otsuse ja kaks määruse eelnõu. Kaks päevakorrapunkti olid ettekanded. Istungist võttis osa 26 ja puudus 3 volikogu liiget. 

Elva noortevolikogu põhimäärus. Volikogu kehtestas valla noortevolikogule uue põhimääruse. Uus redaktsioon on selgema sõnastusega kui senine, noortevolikogu liikmete arvu vähendati, edaspidi on koosseisus suuruseks 13 liiget.  

Elva huviala- ja koolituskeskusel on uus põhimäärus. Valla asutuste põhimääruste uuendamine otsustati omavalitsuste ühinemislepingus 2016. aastal. Huviala- ja koolituskeskuse uue põhimäärusega suureneb asutuse teeninduspiirkond ja määrusesse lisati noortekeskuse pidamise eesmärgid. 

Otsustati vallale mittevajaliku kinnistu võõrandamine. Elva vallale kuulub kinnistu Paju 3 Elva linnas, mis ei ole vallale vajalik valla ülesannete täitmiseks. Tegemist on elamumaa kinnistuga, millel asuv ehitis on amortiseerunud ja rikub visuaalset maastikupilti. Võõrandamise eesmärk on leida kinnistule omanik, kes korrastaks võimalikult kiiresti kinnistu. 

Valimistega seotud otsused. Selle aasta oktoobris toimuvad vallavolikogu valimised. Seoses sellega otsustas volikogu valimisringkondade ja mandaatide arvu. Volikogu otsuse kohaselt on 2021. aasta volikogude valimisel Elva vallas üks valimisringkond ja valitakse 29 volikogu liiget. Seega otsustas volikogu jätta ringkonna ja liikmete arvu muutmata. Teine valimistega seotud otsus kinnitas valla valimiskomisjoni liikmed. Valla valimiskomisjoni esimeheks on vallasekretär Salle Ritso ja liikmeteks on Kaisa-Karoliina Kokk, Triinu Põlgast, Anneli Lepik ja Hedi Jõgi. Asendusliikmeteks on Alo Rebane ja Triin Ojasoo. Valla valimiskomisjoni peamine ülesanne on volikogu valimise läbiviimine Elva vallas. 

Volikogule kinnitas 2020. aasta majandusaasta aruanne. 2020. aasta aruanne koosneb raamatupidamise aastaaruandest ja tegevusaruandest. Aastaaruande kohta on andnud arvamuse audiitor ja volikogu revisjonikomisjon. Volikogu kinnitas aastaaruande. 

Vallavalitsuse struktuuri ja teenistuskohtade koosseisu muutmine.Otsustati muuta arengu- ja planeeringuosakonna, kantselei ja vallamajandusosakonna ülesandeid ja vallavalitsuse teenistuskohtade struktuuri ja koosseisu. Vallamajandusosakonnast viiakse arengu- ja planeeringuosakonna koosseisu kinnistuspetsialist ja kaks ehitusspetsialisti ametikohta. Vallamajandusosakonna koosseisu luuakse järelevalvespetsialisti ametikoht. Haridus- ja kultuuriosakonna koosseisus luuakse noorsootööspetsialisti ametikoht. Vallakantseleis muudetakse üks sekretäri töökoht personalispetsialisti töökohaks. Muudatused on vajalikud töö paremaks korraldamiseks. 

Volikogu andis sihtasutusele Elva Haigla TM hüpoteegi pikendamiseks nõusoleku. Volikogu on 11.11.2019 vastuvõetud otsusega lubanud sihtasutusel Elva Haigla TM koos Tartumaa Tervisekeskus OÜ-ga ehitada hoonestusõiguse alale tervisekeskus. Sihtasutus vajab olemasoleva hüpoteegi pikendamist lepingus võetud kohustuse ehk tervisekeskuse ehitamise rahastamiseks ja laenu tagamiseks. Volikogu lubas hüpoteeki pikendada. 

Volikogu sai ülevaate Osaühing Elva Varahaldus tegevusest. Elva Varahaldus on Elva vallale kuuluv osaühing, mille peamine tegevus on kinnisvara korrashoiuteenuse ja heakorrateenuse osutamine. Osaühingu juhataja Toomas Kuris andis ülevaate ettevõtte tegevusest ja vastas küsimustele. 

Volikogule tutvustati Elva ujula asukoha eelanalüüsi. Arengu- ja planeeringuosakond on koostanud analüüsi, mida tutvustas osakonna juhataja Veiko Sepp. Analüüsi tutvustamisele järgnes tunnipikkune arutelu ujula rajamise teemal. 

Vallavalitsuse tegevusülevaade. Vallavanem Heiki Hansen tegi istungil ülevaate vallavalitsuse, osakondade ja valla hallatavate asutuste tööst. Vallavanema ettekandega saab tutvuda volikogu eelnõude lehel.

Järgmine volikogu istung toimub 26. juulil 2021. Istungi protokolli, vastuvõetud otsuste ja ettekannetega saab tutvuda dokumendiregistris. Istungit saab järelvaadata Elva valla Youtube-i keskkonnas

 

VALLAMAJANDUS

 

 

Vallavalitsusele on tulnud mitmeid teateid Elvas, Peedu teel oleva viltuse tänavavalgustusposti osas. Kuna politsei ei suutnud sellele otsa sõitjat tuvastada, katab parandustööd summas 1240 eurot liikluskindlustusfond. Töid teostab Pental Elekter OÜ. Parandustööd on tellitud ja need teostatakse esimesel võimalusel 

 

ARENDUSVALDKOND

 

Vallavalitsus kehtestas Elva linnas Valga mnt 47 kinnistu detailplaneeringu 

Vallavalitsus kehtestas 15. juunil Elva linnas Valga mnt 47 kinnistu detailplaneeringu.  

Planeeringuga jagatakse ala neljaks elamukrundiks, kolmele krundile võimaldatakse üksikelamute ja abihoonete püstitamine. Valga mnt ääres asuv olemasolev elamu säilitatakse. Sõidukite juurdepääs kruntidele nähakse ette Betooni tänavalt, krundid varustatakse ühisvee ja -kanalisatsiooni ning elektri maakaabelliiniga. 

Planeeringulahendusega on võimalik tutvuda valla detailplaneeringute andmekogus https://www.elva.ee/planeeringud

Lisainfo: 
Maarika Uprus, planeeringuspetsialist 
maarika.uprus@elva.ee või 527 1860 

 

TURUNDUS JA TURISM

 

 

Elva vald kutsub Elva valla turismibrändi tutvustamisele


Elva vald kutsub Mentorklubihuvilisi ja valla ettevõtjaid Elva valla turismibrändi tutvustamisele, mis toimub 8. juulil kell 18 Restoranis Wabrik (Pikk 43, Elva linn).
 
Sel korral on tegemist Mentorklubi eriüritusega, mille raames avalikustatakse ja tutvustatakse Elva valla turismibrändi.
 
Seminaril tutvustavad uut brändi rahvusvahelise teenusedisaini ja brändingu ettevõtte Brand Manual esindajad, kes lõid brändi koostöös valla ettevõtjate ja sihtasutusega Elva kultuur ja sport.
 
Palume registreerida oma osalussoov hiljemalt 6.07.2021 SIIN lingil.
 
Lisainfo:
Kertu Vuks, Elva abivallavanem
kertu.vuks@elva.ee või tel 5813 7086

 

 

 

 

Elva valla turismijuhina alustas tööd Moonika Einaste 

21. Juunist alustas sihtasutuses Elva Kultuur ja Sport Elva valla turismijuhina tööd Moonika Einaste, kes peab turismis oluliseks külalist kõnetavat kohalugu ja kordumatut emotsiooni. 

Moonika Einaste on lõpetanud Tartu ülikooli Pärnu kolledži turismi-ja hotelliettevõtluse eriala. Ta on varasemalt töötanud Tartu hotellides Dorpat ja Lydia Hotell. Lydia Hotellis töötas ta müügiosakonnas ning oli ka uue hotelli käivitamise juures. Einaste on omandanud väärtuslikke kogemusi töötades Itaalias Firenzes ärihotellis. 

Einaste otsustas turismijuhiks kandideerida uudishimust Lõuna-Eesti ühe sihtkoha arenduse vastu. „Olen seni olnud oma töös seotud majutuse valdkonnaga ja tundsin, et töökoht Elva vallas pakub mulle põnevaid väljakutseid, seda eriti ka Tartu 2024 sündmuste valguses." Einaste sõnul pole talle varasema töökogemuse tõttu võõras ka kliendisuhete hoidmine ning ta peab ühe piirkonna müügiartikliks piiritut külalislahkust, külalist kõnetavat kohalugu ja kordumatut emotsiooni. 

„Ootan põnevusega, et saaksin panustada just nõnda innovaatilise koha arendusse nagu seda on Elva vald. Näen, et Elva vallal on pakkuda nii mõndagi, mis tekitab koduse tunde kõigile külalistele ning jätkab elamuste pakkumist ka kohalikele. Mul on suur rõõm seda valdkonda koordineerima asuda," lisas ta. 

Moonika Einaste asendab seni turismijuhina töötanud Hemminki Otstavelit kuni Otstaveli lapsehoolduspuhkuse lõpuni.  

Moonika Einaste kontaktid: moonika.einaste@elva.ee või tel 5353 6329 

Lisainfo: 
Ivi Tigane, SA Elva Kultuur ja Sport juhataja 
ivi.tigane@elva.ee või tel 552 8870 

 

 

Leia Elva vald ka sotsiaalmeediast! 

 

Facebook

Instagram

YouTube

 
 
 
 
 
 
 

 

Elva Vallavalitsus

elva@elva.ee
www.elva.ee 

 
 
 
 

 

Elva vallavalitsuse nädalakiri 14.06-20.06.2021

Elva vallavalitsuse nädalakiri 14.06.–20.06.2021

Ole kursis, mis toimub Elva vallas ja vallavalitsuses!

HARIDUS

Esmaspäeval, 14. juunil külastas Elva vallavalitsust Saaremaa vallavalitsuse haridusosakond. Omavahel jagati kogemusi ja parimaid praktikaid. SA Elva Teenused juht Krista Loog tegi ülevaate sihtasutuse praegustest tegevusest ning väljakujunemise loost. Häid kogemusi jagasid ka vallavanem Heiki Hansen, abivallavanem Marika Saar, vallasekretär Salle Ritso ja finantsosakond. Samuti külastas kohtumist Puhja Kooli direktor Päivi Märjamaa, kes andis koostööle teenuse pakkujatega (SA Elva Teenused ja Varahaldus OÜ) koolijuhi vaate.

Avalikul väljapanekul: Aakre Rahvamaja arengukava 

Aakre Rahvamaja arengukava aastateks 2021-2025 on avalikul väljapanekul. Arengukava on kättesaadav SIIT

Arvamusi ja ettepanekuid oodatakse kirjalikult e-aadressile aakre.rahvamaja@elva.ee kuni 30. juunini 2021 (k.a). 

SOTSIAAL JA TERVIS

Elva vald tänas sotsiaal- ja tervisevaldkonda panustajaid 

Teisipäeval, 15. juunil anti Rõngu rahvamajas üle Elva valla sotsiaal- ja tervisevaldkonna tunnustused. Kokku anti tunnustusi viies kategoorias. 

Aasta laste ja perede heaolu edendaja aunimetuse pälvis SA Elva laste- ja perekeskuse kasvataja Helme Kikkas, kes on keskuses töötanud viis aastat asendushoolduse valdkonnas kasvatajana. „Helme kolleegid on öelnud, et ta on väga energiline, abivalmis ja kohusetundlik kaaslane, kelle peale saab alati kindel olla ning keda saab alati usaldada," ütles Elva abivallavanem Marika Saar.  

Helme Kikkasest sai mõned aastad tagasi oma peremaja juht ning tegu on äärmiselt põhjaliku ja oma kaaslasi toetava inimesega. „Tema põhimõte on näha probleemide taga võimalusi ning ta on valmis lahenduste nimel pingutama," lisas Saar.  

Aasta sotsiaaltöö edendaja aunimetus anti Elva vallavalitsuse sotsiaaltööspetsialist Sirje Ermile. Sirje Erm alustas sotsiaaltööd Rannu vallavalitsuses sotsiaalnõunikuna 1991. aastal ning ta on edukalt töötanud sotsiaaltöövaldkonnas 30 aastat. „Sirje on kohusetundlik ja tasakaalukas. Kolleegide arvates on Sirje oma igapäevatöös täpne, põhjalik ning ta on oma pikaajalise kogemuse tõttu ka väga hea nõuandja," kirjeldas Saar.  

Sirje Erm on oma pika tööaja jooksul panustanud oluliselt Elva valla inimeste heaolu parandamisse.  

Aasta sotsiaalteo aunimetuse sai Valguta maanaiste selts, mille juhatuse liikmed on Airi Tuulemets, Lea Pung ja Galina Laas. Aunimetus anti Valguta tervisepäeva ja välijõusaali avamise korraldamise eest. 

15. augustil 2020 korraldasid Valguta maanaiste seltsi liikmed mitmekesiste tegevustega tervisepäeva, kus avati tiigi ääres kuue trenažööriga välijõusaal ning tutvustati erinevate seadmete kasutamise kasulikkus lihasgruppidele. „Päeva tegi põnevaks ümber Valguta tiigi toimunud kanuuralli, tontide paraad ning samuti oli kõigil võimalus sõita ponidega ja kasutada trenažööre," rääkis Saar.  

Aasta tervisedendaja aunimetuse pälvis Elva kesklinna perearstikeskuse pereõde Karin Tiisler, kes alustas oma erialast tööd kvalifitseeritud õena Elvas 1991. aastal. „Karin Tiisler on abivalmis ja siiras ning ta on oma tööaastate jooksul panustanud oluliselt Elva valla inimeste tervise parendamisse ja aidanud igati kaasa tervisesõbraliku elukeskkonna kujundamisele."  

Aasta märkaja aunimetus anti MTÜ-le Hoolekoda, mille juhatuse liige on Kai Räisa. Mittetulundusühingu Hoolekoda liikmed teevad vabatahtlikena tänuväärset tööd ja korraldavad toiduabi jagamist kogukonna abivajajatele Tartu Toidupanga kaudu. Peale selle toimib ka riideabi jagamine. „Oma tegevusega on mittetulundusühingu liikmed toetanud märkimisväärselt ja aidanud igati kaasa laste ja perede heaolu edendamisele ning toimetuleku parandamisele kogukonnas," kirjeldas Saar. Mittetulundusühingu juhtmõte on: andmise rõõm on kõige suurem rõõm.  

Elva valla sotsiaal- ja tervisevaldkonna tunnustamiseks oli kandidaate võimalik esitada veebruarikuus. Aunimetuste laureaadid otsustas vallavalitsuse moodustatud komisjon.  

Fotol vasakult: Karin Tiisler, Lea Pung, Sirje Erm ja Gerda Kiipli-Hiir.

Lisainfo:  
Marika Saar, Elva abivallavanem  
marika.saar@elva.ee või tel 522 7013 

Reedel, 18. juunil osales abivallavanem Marika Saar erivajadustega laste reformi kohalike omavalitsuste töögrupi kohtumisel, kus keskenduti laspehoiu ja tugiisiku teenuste tulevikumõtetele. Lepiti kokku, et eraldi koosolek tuleb ravikodu teenuse teemadel.  
KOOSTÖÖ JA KOGUKOND
Reedel, 18. juunil kohtusid Kertu Vuks ja Heiki Hansen EAS-i, MKM-i ja Enics Eesti juhtkonnaga. Koos tutvuti Enics Eesti Elva tehasega ja arutati peamiste murekohtade üle – probleemid tööjõu kättesaadavusega, rongiliikluse ebasobivad graafikud, võimalused töö digitaliseerimiseks ning toetusvõimaluste leidmiseks EAS-i abiga – ning püüti leida lahendusi ja koostöökohti. 
ARENDUSVALDKOND

Elva vallas esitati hajaasustuse programmi 2021. aasta taotlusvooru 80 taotlust 

Hajaasustuse programmi selle aasta taotlusvooru laekus Elva vallas kokku 80 taotlust kogusummas 261 331,77 eurot. Hajaasustuse programmi 2021. aasta taotlusvoor oli avatud 1. veebruarist 1. aprillini. 

Riigi Tugiteenuste Keskuse hajaasustuse programmi kaudu rahastatud toetuse abil on inimestel, kes elavad hajaasustusega piirkonnas, võimalik välja ehitada veevärk ja kanalisatsioon, teha korda koduõuest suurele teele viiv juurdepääsutee või paigaldada autonoomseid elektrisüsteeme. 

Projektide teostumisse panustavad võrdselt nii riik, kohalik omavalitsus kui ka taotleja. Elva valla osalus programmis oli 60 000 eurot, riik panustas samuti 60 000 eurot. 

Elva vallavalitsusele laekus 80 taotlust kogumaksumusega 261 331,77 eurot.  Taotlustest kolm tunnistati mittevastavaks, seega jõudis hindamiskomisjoni 77 taotlust, mis kõik said positiivse hinnangu. 

Hindamise tulemusel moodustunud pingerea alusel saavad toetust 39 projekti. Neist 15 projekti olid veesüsteemide valdkonnast, 22 kanalisatsioonisüsteemi rajamiseks ja 2 projekti juurdepääsuteede parandamiseks. Rahaliste vahendite lõppemise tõttu jäi rahuldamata 38 taotlust. 

Hajaasustuse programm jätkub ka järgmisel aastal. 2022. aasta Elva valla eelarvesse on planeeritud toetusesummad. Eeldatav taotlemise aeg on 2022. aasta kevadel. Programmi üks tingimus on, et taotleja omaks vähemalt 2021. aasta lõpu seisuga sissekirjutust Elva vallas. 

Lisainfo SIIN

Lisainfo: 
Ede Möldre, Puhja piirkonna koordinaator 
ede.moldre@elva.ee

VARIA

Elvas avatakse juulikuus kaheks nädalaks uisuväljak 

Euroopa spordilinn Elva avab 3. juulil kell 11 Elva spordihoone parklas paneelidest koosneva ajutise uisuväljaku. Suvist uisutamist saab igaüks järele proovida kuni 18. juulini.  

Elva abivallavanem Kertu Vuks ütles, et kui Elva vallale pakuti võimalust järele proovida, mis tunne on suvisel ajal uisutada, siis võeti pakkumine kohe vastu. „Osaühing Hydroseal tuli selle ettepanekuga meie juurde ja nad olid kindlad, et just Elva on see koht, kus sellist võimalust Eestis esimest korda katsetada. Meile tundus idee väga äge ja Euroopa spordilinn peabki inimestele uusi elamusi pakkuma," sõnas ta.  

Elva valla spordijuht Madis Šumanov nõustus, et spordilinnale on seesuguste uudsete kogemuste pakkumine igati kohane. „Kuigi möödunud talv tõi meile üle pika aja väga head uisu- ja suusatingimused, siis on suvel uisutamine kindlasti midagi sellist, mida just igaüks proovida ei ole saanud. Aga sel suvel on selleks kõigil Elvas võimalus!" ütles ta. 

Ajutise uisuväljaku lahenduse maaletooja on Hydroseal OÜ. Projektijuht Enn Kulp ütles, et olles teinud eelnevalt koostööd Elva vallaga, jäi talle mulje kui uutele ideedele avatud ja kiire otsustusvõimega omavalitsusest. „Meil oli kujunenud Elva vallast arusaam, et siin ollakse valmis erinevaid ideid arutama. Valla arengukavas on ka kirjas, et vald on avatud väljakutseteks atraktiivse elukeskkonna loomiseks ning looduslike eelduste ja soodsa asendi ärakasutamiseks turismi- ja puhkemajanduse arendamisel – nii ei olnud kahtlustki, kellele koostööpakkumine esitada," rääkis Kulp.   

Rajatav uisuväli on igati keskkonnasõbralik, sest kui tavaline uisuväli toodab ca 11 000 tonni süsihappegaasi, siis selle väljaku emissioon on null. „Peale selle saab väljakut kasutada aasta läbi. Vähemoluline pole seegi, et tehisjääle kukkumine on pehmem kui tavajääle," kirjeldas Kulp. Uisuväljak koosneb Xtraice Pro polümeermaterjalist plaatidest ning just see lahendus annab võimaluse luua täpselt seesuguse suurusega väljak nagu parasjagu tarvis.  

Uisuväljaku plaadid on mõlemalt poolt kasutatavad ning Xtraice uisuväljakuid kasutavad treeninguteks ka NHL hokimehed. „Samuti kasutatakse selliseid väljakuid iluuisutamiseks, kurlingus jne," loetles Kulp.  

Elva uisuväljaku avamine toimub 3. juulil kell 11 ning uisutada on võimalik 3.–18. juulil iga päev ajavahemikus kell 10–20. Uiske on võimalik laenutada Elva spordihoone infolauast. Uiskude laenutamise tavapilet maksab 5 eurot tund; sooduspilet 3 eurot (vanus 6–18, 60+ ning õpilaspileti- või kaardi omanikele). Oma uiskudega on väljaku kasutamine tasuta.  

Suvise uisuväljaku suurus on 100 m2 ning korraga on võimalik uisutada umbes 20–25 inimesel. Uisuväljak asub Elva spordihoone parklas (Tartu mnt 3/1, Elva linn).  

Eestis ei ole varem paneelidest uisuväljakut sellisel kujul kasutatud ning Elvas katsetataksegi kahe nädala jooksul väljaku lahendust.  

Uisuväljaku katsetamise perioodil toimuvad Elvas ka kohvikutepäev, 10. juulil, ning WRC Rally Estonia, 15.–18. juulil. Rohkem sündmusi leiate: www.elvakultuur.ee ja www.elvasport.ee.  

  

Lisainfo:  
Merilyn Säde, kommunikatsioonijuht  
merilyn.sade@elva.ee või tel 5915 1120 

 

Elva valla jaanituled ja sündmused 

Võidupüha ja jaanipäeva tähistatakse sel aastal valla mitmes piirkonnas erinevate sündmustega.   

22. juunil kell 20 RANNU KANDI JAANITULI ● Rannu külaplats 

Mängib ansambel Lihtsad poisid, osaleda saab jaaniku mängudel. Sissepääs tasuta. 

https://elvakultuur.ee/sundmused/rannu-jaanituli/

22. juunil kell 20 AAKRE KÜLA JAANITULI ● Aakre laululava 

Muusikat teeb ansambel Piret&Prime Time, toimuvad mängud väikestele ja suurtele. Avatud on kohvik. Sissepääs tasuta. 

https://elvakultuur.ee/sundmused/aakre-kula-jaanituli/

22. juunil kell 20 ELVA LINNA JAANITULI ● Elva lauluväljak 

Süüdatakse jaanilõke ja tantsurõõmu saab nautida ansambli Priit Pihlap ja Meelis Punder Bändi saatel. Õhtut juhib ja seltskondlikke mänge veab eest Alik Säde. Toitlustab Vanamõisa toitlustus. Üritus on tasuta. 

https://elvakultuur.ee/sundmused/elva-jaanituli/

22. juunil kell 20 PUHJA JAANITULI ● Puhja park ja lipuväljak 

Esineb ansambel Vanad Sõbrad, üritus on tasuta. 

https://elvakultuur.ee/sundmused/puhja-jaanituli/ 

23. juunil kell 10 RÕNGU AUSAMBA PLATSIL PÄRJA ASETAMINE

23. juunil kell 14 MAAKAITSEPÄEV ● Elva vallamaja juures 

Kõik on oodatud võidutule tseremooniale ning Maakaitsepäevale. 

Maakaitsepäeva sündmused kell 12–16.30 Elva kultuurikeskuse ja vallavalitsuse ees ja ümber. Oma tegevusi tutvutavad Politsei- ja piirivalveamet, Kaitseliit, Naiskodukaitse ja Päästeamet. 

https://elvakultuur.ee/sundmused/maakaitsepaev/

23. juunil kell 16 ANNIKORU TASKA PLATSIL VÕIDUTULE JAGAMINE 
Esineb Konguta Kapell ja tantsurühm Konts ja Varvas. 

23. juunil kell 16 RÕNGUS VÕIDUPÜHA TULE VASTUVÕTMINE RÕNGU AUSAMBA PLATSIL

23. juunil kell 17 PUHJAS Vabadussõjas langenute ausamba juures VÕIDUTULE JAGAMINE 

23. juunil kell 17 VÕIDUTULE JAGAMINE RANNU VALLAPALU VÕIDUTULE ALTARIL 

Esinevad rahvamuusikud. 

https://elvakultuur.ee/sundmused/5245/ 

23. juunil kell 19 RÕNGU JAANITULI ● Hiugemägi 

Kell 19–20 toimub lasteprogramm mängude ja üllatustega. Kell 20 alustab tantsumuusikaga Mäeotsa kapell, kuhu kuuluvad Vabariigi pillimees 2020 Martin Arak, Ragnar Toompuu, Kulno Malva ja Andres Lääne. Vanamõisa toitlustus. Üritus on tasuta. 

https://elvakultuur.ee/sundmused/rongu-jaaniohtu/

23. juunil kell 19 ULILA SUVEAED 60 

Sel võidupühal tähistab Ulila suveaed oma 60. sünnipäeva ning kutsub kõiki tähistama. Saab süüa, juua, jalga keerutada ning õhtu lõppedes süüdatakse jaanituli. Laval astub üles ansambel Hellad Velled, süüa ja juua pakub Sõbra Pesa. Piletid müügil Piletilevis ja kohapeal (10–15 eur). 

https://elvakultuur.ee/sundmused/ulila-suveaed-60-jaanituli/

Elva valla sündmused leiate: https://elvakultuur.ee/

WRC RALLY ESTONIA

Elva vald kutsub: kogu juunikuus Elva miljonisse 50 kilomeetrit ja osaled rallipasside loosis 

Elva vald ootab kõiki Elva miljonisse aktiivseid kilomeetreid koguma! Kuulutame koostöös WRC Rally Estoniaga välja auhinnaloosi. Kõik need, kes koguvad juunikuu jooksul vähemalt 50 kilomeetrit, osalevad auhinnaloosis. 

Mida auhinnaloosis osalemiseks tegema peab? 

 • Olge osa Elva miljonist ehk laadige oma nutitelefoni Strava äpp, leidke üles Elva miljoni klubi, liituge sellega ning koguge aktiivseid kilomeetreid just Elva vallas. 

 • Auhinnaloosis osalemiseks tuleb juunikuu jooksul koguda kokku vähemalt 50 kilomeetrit ja seda Strava äpiga. 

 • Liikuda võite nii joostes, rattaga sõites, jalutades, matkates jne. Valige sobiv viis ja tempo ise. 

 • Teie kilomeetrite kogumise algus ja lõpp peab olema Elva vallas või peab teie liikumine läbima Elva valda. 

Kilomeetrite kogumisega aitate meil jõuda lähemale järgmise suure verstaposti ehk 500 000 kilomeetri täitumisele ning osalete sellega ise omakorda auhinnaloosis. 

Nagu öeldud, loosime kõikide vähemalt 50 kilomeetrit kogunud inimeste vahel välja neli rallipassi ja Elva valla ja Elva miljoni meeneid. Juhul, kui publikut siiski rallile ei lubata, asendatakse passid rallimeenetega. 

Elva on sel aastal Euroopa spordilinn ning sellega seoses on võetud eesmärk koguda aasta lõpuks üheskoos kokku miljon aktiivselt liigutud kilomeetrit. Lugege lähemalt: www.elvamiljon.ee 

Rally Estonia on 2021 aasta FIA autoralli maailmameistrivõistluste etapp, mis sõidetakse Tartus, Tartu vallas, Otepää vallas, Elva vallas, Kanepi vallas, Kambja vallas, Peipsiääre vallas ja Mustvee vallas 15.–18. juulil 2021. Lugege lähemalt: https://www.rallyestonia.ee/ 

Foto: Jaanus Ree

Leia Elva vald ka sotsiaalmeediast! 
Facebook
Instagram
YouTube
 
Elva Vallavalitsus

elva@elva.ee
www.elva.ee 

 

Elva vallavalitsuse nädalakiri 7.06-13.06.2021

 

Elva vallavalitsuse nädalakiri 7.06.–13.06.2021

Ole kursis, mis toimub Elva vallas ja vallavalitsuses!

KULTUUR 

Esmaspäeval, 7. juunil kohtusid abivallavanemad Kertu Vuks ja Marika Saar ning kultuurispetsialist Veronika Nikolajeva haridus- ja teadusministeeriumi esindajaga, et arutada Digikiirendi programmi. DigiKiirendi on arenguprogramm kogu kooli meeskonnale, mille eesmärk on julgustada ja ergutada digitehnoloogia kasutamist õppetöös. Programm arendab õpetajate digipädevust ning aitab juurutada uut õpikäsitust ja meetodeid õppetöösse. Elva vallast osaleb sügisel programmis Palupera põhikool.  

Teisipäeval, 8. juunil osales abivallavanem Marika Saar Eesti olümpiakomitee spordipoliitika arutelul, mille eesmärk oli saada kohalike omavalitsuste vaadet järgmiste sihtide seadmisel. EOK ja kultuuriministeeriumi koostöös on koostamisel Eesti spordipoliitika tegevuskava aastani 2024. Kohtumisel arutleti, millised on kohaliku tasandi vaatest kõige olulisemad spordivaldkonna sihid ja milliseid koostööalgatusi võiksime spordipoliitika raames fookusesse seada. 
 


Toimusid Elva valla lusikapeod


9. juunil toimusid Elva valla uute ilmakodanike lusikapeod Elva lauluväljakul. Kutsed pidudele said eelmise aasta septembris kuni selle aasta aprillis sündinud 110 last – 55 tüdrukut ja 55 poissi. 

Pidudel maiustati tordiga ning esinesid Elva Lasteaed Õnneseen lapsed ning Elva huviala- ja koolituskeskuse laulustuudio õpilane ja juhendaja. 

Elva vallas sündis 2020. aastal kokku 162 last. 

PS! Kõik, kes ei ole lusikapidudele jõudnud, saavad oma lusikad ja raamatud kätte Elva vallavalitsuse infolauast. 

Fotofailide saamiseks palume kirjutada e-aadressile elva@elva.ee

Soovime lastele toredat kasvamist ja vanematele palju jaksu!  

Pildigalerii leiate SIIT

/Foto: Kayvo Kroon/ 

Lisainfo: 
Veronika Nikolajeva, kultuurispetsialist 
veronika.nikolajeva@elva.ee

 

Elva vald tunnustas silmapaistvaid ja aktiivseid noori 

10. juuni õhtul toimus Elva lauluväljakul Elva valla õpilaste tunnustamisüritus 100 Noort Tegijat. Sündmusele olid kutsutud õpilased koos vanematega valla üheksast koolist, kes on oma õppetöö või koolivälise tegevusega panustanud nii iseenda, kooli kui ka kogukonna arengusse. 

Aunimetusega 100 Noort Tegijat tunnustatakse silmapaistvaid, aktiivseid ja uuendusmeelseid Elva valla koolide õpilasi, sealhulgas ka vabariiklike olümpiaadide parimaid ning kuld- ja hõbemedaliga koolilõpetajaid.  

Sel aastal anti välja ka Aasta noore ja Õpilaste aasta haridusteo tunnustused.   

Aasta noore tiitli pälvis Emily Hermann. Emily Hermann on ilu- ja rühmvõimlemisega tegelenud üle kümne aasta. Airi Pärn, kes on Emily treener, iseloomustab teda kui ülimalt pühendunud ning töökat neiut. Peale selle on aasta noorel ka suurepärased õpitulemused Elva gümnaasiumis, kus ta lõpetab sel aastal 9. klassi. Emily praktiseerib ka treeneriametit spordiklubis Airi.   

Õpilaste aasta haridusteo tunnustus anti Palupera põhikooli noortele. Kooli õpilasesindus osales koos õpetaja Kairit Leesaluga HARNO projektikonkursil "Ideeviit". Selle tulemusena eraldati Palupera põhikooli õpilasesindusele rahalised vahendid. Projekti eesmärk oli tuua õpilased lähemale meediale ja selle loomisele, tarbimisele ning kriitilisele hindamisele. Taotletud rahaga soetati vajalikud vahendid ning tulemuseks oli kogu kooli puudutava meediaringi sünd. Palupera põhikooli direktor Svetlana Variku toob välja, et peab kõige väärtuslikumaks õpilaste tohutut iseseisvust ja pealehakkamist, mis väärib tunnustamist.  

Kõik tunnustuse saajad jäädvustasid oma nime Elva valla auraamatusse, neile anti üle tänukiri ja meene.   

Rahalise preemia saavad medaliga koolilõpetajad, keda on sel õppeaastal kokku seitse. Elva gümnaasiumi lõpetas kuldmedaliga Kertu Kasesalu ja hõbemedaliga Merlina Paljuste. Miina Härma gümnaasiumi lõpetas kuldmedaliga Elva valla noor Oliver Mõttus ning hõbemedaliga Timmu Õunapuu. Tõrva gümnaasiumi lõpetas hõbemedaliga Elva valla noor Ella Maria Raud ning Hugo Treffneri gümnaasiumi Kadi-Liis Hansen ja Ave Albert.   

Sündmusel lõi muusikalist meeleolu laulja Uudo Sepp.  

Elva valla koolides lõpetas 9. klassi 164 noort ja 12. klassi 50 noort.  

Sündmuse galerii leiate SIIT

Foto: Kayvo Kroon 

Lisainfo:  
Auli Mäesalu, haridusspetsialist  
auli.maesalu@elva.ee või tel 5886 4201 

 

Teisipäeval, 8. juunil toimus Vaikse järve kaldal Ain Kaalepi mälestusüritus, mille korraldasid Eesti Kirjanike Liit ja Eesti Kirjanike Selts. Enne kõnesid ja luuleõhtut järve kaldal külastati Ain Kaalepi hauda Elva kalmistul. Elva vallavalitsuse poolsed head sõnad edastas abivallavanem Marika Saar.  

Kolmapäeval, 9. juunil toimus Elva kultuurijuhtide kohtumine,kus räägiti Elva valla suveürituste korraldamisest, Tartu 2024 projektist, Loov Elva projektiideedest ning arengukavade koostamisest. 

SOTSIAAL JA TERVIS
Reedel, 11. juunil osales Marika Saar Tartumaa Arendusseltsi sotsiaalvaldkonna fookusgrupis, mille eesmärk oli saada ideid TASi strateegia uuendamiseks üleminekuperioodil 2021-2022. Arutelul keskendusime sotsiaalvaldkonna prioriteetidele ja kitsaskohtadele ning lahendustele, mida võiks tulevikus toetada läbi TASi vahendite.  
KOOSTÖÖ JA KOGUKOND

Vallavalitsus kutsub osalema kauni kodu konkursil 

Elva vallavalitsus kutsub üles kõiki aktiivseid elanikke märkama Elva vallas asuvaid kauneid hooneid ja avalikku ruumi ning esitama neid „Elva valla kaunis kodu 2021" konkursile.  

Kandidaate saavad esitada kõik Elva valla elanikud ja külalised. Kaunitest kinnistutest võivad teada anda nii omanikud ise kui ka naabrid või tähelepanelikud kaaskodanikud. 

Sellel aastal ootame konkursile kandidaate kategooriates:   

 • Kaunis kodu ja aed (traditsiooniline talumaja, linnamaja, suvila, paarismaja ja ridaelamu);  

 • Kaunis kortermaja (korrusmaja või korrusmajade kogum).  

Konkursi tulemused avalikustatakse Elva valla kodulehel, infolehes, Facebooki lehel ning Elva valla äpis. Parimaid kodusid tunnustatakse Elva valla kogukondade tunnustamise üritusel 2021. aasta sügisel ning kategooriate võitjad esitatakse „Eesti kaunis kodu 2022" maakondlikku vooru.  

Anna meile kaunist kodust teada hiljemalt 30. juuliks e-aadressile elva@elva.ee märgusõnaga „Kaunis kodu" saates meile kauni kodu foto, selle omaniku e-aadressi ning telefoni numbri, et saaksime oma küllatulekust ette teatada. Teavita ka omanikku tema kandidatuuri ülesseadmisest.    

Lisainfo: 
Jaanika Saar, vallaarhitekt
tel 5348 1114 või jaanika.saar@elva.ee

 

Kirepi küla kandideerib Eesti aasta külaks 2021 

Reedel, 11. juunil külastas aasta küla valikukomisjon Kirepi küla, mis valiti Tartumaa aasta külaks ning konkureerib seetõttu aasta küla 2021 tiitlile. Kohtumisel osalesid Kertu Vuks ja Heiki Hansen. 

Kirepi kogukond võttis külalised vastu Kirepi mõisa juures, koos tehti ringkäik külas, tutvustati Kirepi kogukonna tegevusi ning huvilised said proovida Kirepi küla sauna, mis on valitud Euroopa Saunamaratoni parimaks.  

Aasta küla valimine toimub juba üheksandat korda ja seda korraldab Eesti Külaliikumine Kodukant. Valimine toimub üle aasta ning iga maakond esitab tiitlile kandideerima oma maakonna aasta küla. Seekordsete kandidaatide seas on nii külasid, külade gruppe kui ka alevikke. Väikseimas kandidaatkülas on elanikke 21, suurimas üle 500. Eelmisel korral pälvis Eestimaa aasta küla tiitli Lüübnitsa küla Võru maakonnas Setomaal. 

Aasta küla selgitatakse sel korral välja rahvahääletuse ja komisjoni hinnangute tulemusena, võitja selgub 18. juunil.  

VALLAMAJANDUS

Rõngu alevik saab selle kuu lõpuks uue mänguväljaku 

Mai keskel likvideeriti Rõngu alevikus mänguväljak, sest selle elemendid olid muutunud ohtlikuks. Uus mänguväljak valmib Rõngus hiljemalt selle kuu lõpuks. 

Uus mänguväljak tuleb Rõngu alevikku Mänguväljaku kinnistule (sama asukoht nagu eelmisel mänguväljakul) ning alale rajatakse kaks mängulinnakut, millest üks on mõeldud alates üheaastastele lastele ja teine alates nelja-aastastele lastele. 

Alates üheaastaste laste mängulinnakus on liivakast, mängumaja, liumägi ja tegevuspaneel ning alates nelja-aastaste laste mängulinnakus ronila, kiigud ja liumägi. 

Uus mänguväljak saab valmis hiljemalt selle kuu lõpuks ehk 30. juuniks. 

Lisainfo: 
Sten Saarekivi, heakorraspetsialist 
sten.saarekivi@elva.ee

ARENDUSVALDKOND

Elva ujula asukohavalikute eelanalüüsile oodatakse tagasisidet 

Alates 8. juunist on kõikidel huvilistel võimalik tutvuda Elva linna ujula asukohavalikute eelanalüüsiga. Analüüsile oodatakse tagasisidet 30. juunini. 

Analüüsi eesmärk on selgitada välja sobivad asukohad Elva linna ujula rajamiseks ning analüüsida erinevate asukohtade tugevusi ja kitsaskohti. Analüüs kajastab seitset võimalikku asukohta. Töös välja toodud ja analüüsitud asukohtade valikul on lähtutud sellest, mida on varasemalt Elva valla arengukavas, avalikes aruteludes ja aruteludes kohaliku kogukonnaga välja pakutud. Peale selle on kaalutud sobiva juhtotstarbega kinnistuid Elva linnas ning era- või riigimaid, mis sobituksid asukoha tõttu avalikkusele suunatud asutuse asukohana. 

Töös käsitletakse muu hulgas asukohast tulenevaid võimalikke ja otstarbekaid ehitusmahtusid ning kohtadele kehtivaid piiranguid ja nõudeid. Samuti seda, kui hästi sobivad need erinevate kliendirühmade vajaduste rahuldamiseks ning kuivõrd kooskõlas on asukohad ja arendus kvaliteetse ruumi põhimõtetega. Kirjeldatud on ka iga asukoha arenduse koormust valla eelarvele. 

Analüüsi koostas Elva vallavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Veiko Sepp, kes ütles, et kõige selgemalt tuleb analüüsist välja tõsiasi, et probleemideta kõigile ja kõigeks sobivat asukohta ujula jaoks Elva vallas ei ole. „Kohavaliku kaalutlemisel tuleb esiteks teha mitmeid strateegilisi otsuseid, alustades sellest, millised teenused peavad olema ilmtingimata kättesaadavad valla enda territooriumil," sõnas Sepp. 

Ta lisas, et teisalt on oluline seegi, kas vaba aja veetmise võimaluste arendamisel arvestatakse esmajoones kohalike elanike vajadustega või vaadeldakse kõiki suuremaid arendusi samal ajal ka kui täiendust Elva puhkepiirkonna turismivõrgustikule. „Oluline mõttekoht on seotud sellega, kas ja kui suuri arendusi on võimalik vallal lähiaastatel omavahenditest ellu viia." 

Elva abivallavanem Kertu Vuks ütles, et analüüs koostati selleks, et kaaluda veelkord põhjalikult erinevaid asukohti, mis sobiksid ujula ehitamiseks ning nende kohtade ja võimalike kontseptsioonide tugevusi ja kitsaskohti. „Pärast analüüsi avalikku väljapanekut vaadatakse laekunud ettepanekud ja arvamused üle ning neid tutvustatakse juulikuus vallavolikogu istungil."  

Analüüsiga on võimalik kõikidel huvilistel tutvuda, ettepanekuid esitada ja oma arvamust avaldada kuni 30. juunini 2021. Dokumendi leiate SIIT. Tagasiside ja ettepanekud on oodatud e-aadressil elva@elva.ee.  

  

Lisainfo: 
Veiko Sepp, arengu- ja planeeringuosakonna juhataja 
Veiko.sepp@elva.ee

Kertu Vuks, Elva abivallavanem 
kertu.vuks@elva.ee

KOMISJONID

Teisipäeval, 9. juunil toimus vallavolikogu haridus- ja noorsootöökomisjoni koosolek, kus osales abivallavanem Marika Saar ja haridus- ja kultuuriosakonna juhtaja Mare Tamm. Tutvustasime kahte eelnõu, mis lähevad volikogus otsustamisele: Elva Huviala- ja Koolituskeskuse põhimääruse uuendamine ning Elva noortevolikogu põhimäärus, mille suurimaks muudatuseks on valitavate volikogu liikmete arvu vähendamine ning lisaks täpsustatakse ka erinevaid korralduslikke protsesse.  

Samal päeval toimus ka arengu- ja planeeringukomisjoni koosolek, kus osalesid vallavolikogu esimees Maano Koemets, abivallavanemad Kertu Vuks ja Mikk Järv, arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Veiko Sepp ja planeeringuspetsialist Maarika Uprus. Uprus tegi ülevaate menetluses olevatest detailplaneeringutest, muu hulgas lühiülevaate Peedu ravikodu planeeringu avalikust arutelust. Lisaks tutvustati üldplaneeringu koostamisega seonduvat – üldplaneeringu eskiislahendus on avalikul väljapanekul alates 18. juunist, arutelukoosolekud kõikides Elva valla piirkondades toimuvad augustis 2021. Täpsem info ja materjalidega tutvumise võimalus veebilehel uldplaneering.elva.ee. Veiko Sepp tutvustas ujula asukohavaliku eelanalüüse, millega on alates  8. juunist kõikidel huvilistel võimalik tutvuda siin.  Analüüsile oodatakse tagasisidet 30. juunini e-posti teel elva@elva.ee
AVALIK ARUTELU
Kolmapäeval, 9. juunil toimus Elva linna H. Raudsepa 3 detailplaneeringu avalik arutelu, kus osalesid abivallavanem Kertu Vuks, arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Veiko Sepp ja planeeringuspetsialist Maarika Uprus. Detailplaneeringu eesmärk on krundile ehitusõiguse võimaldamine ridaelamu püstitamiseks. Avalikul väljapanekul tutvustati detailplaneeringu lahendust, arutati esitatud arvamusi, kuulati ära osapoolte seisukohad ja püüti leida kompromiss. Arutelu osalenud kaks arvamuse esitajat jäid oma seisukoha juurde, et ridaelamu ei sobi H. Raudsepa tänava miljöölisesse piirkonda. Vallavalitsus analüüsib avaliku väljapaneku ja arutelu tulemusi. Avaliku arutelu protokolliga on võimalik tutvuda siin.
VARIA

Vallavalitsus otsib infosekretäri 

Elva vallavalitsus võtab tööle infosekretäri, kelle ülesanne on vallavalitsuse asjaajamise ja dokumendiringluse korraldamine, dokumentide korrektne ja nõuetekohane vormistamine ning kodanike teenindamine infolauas. Kandideerimise tähtaeg on 20. juuni 2021. 

Edukal kandidaadil on: 

 • kõrgharidus või keskeriharidus vastavalt töökoha nõuetele; 

 • väga hea eesti keele oskus nii kõnes kui ka kirjas; 

 • hea suhtlemisoskus, koostöövõime, kohusetunne ja täpsus. 

Vallavalitsus pakub: 

 • eneseteostusvõimalust koostööle orienteeritud meeskonnas; 

 • tänapäevast organisatsiooni heade enesetäiendamise võimalustega; 

 • huvitavat ja vastutusrikast tööd avalikus sektoris. 

Tööle asumise aeg on esimesel võimalusel. Tegemist on tähtajalise täistööajaga, infosekretäri otsitakse ajutiselt äraoleva töötaja asendamise ajaks. 

Kandideerimiseks esitage CV, motivatsioonikiri koos palgasooviga ja koopia haridust tõendavast dokumendist hiljemalt 20. juuniks 2021 e-aadressile elva@elva.ee

Töökoha ametijuhendit leiate SIIT

Lisainfo: 
Salle Ritso, vallasekretär 
salle.ritso@elva.ee või tel 730 9893 

 

Leia Elva vald ka sotsiaalmeediast! 
Facebook
Instagram
YouTube
 
Elva Vallavalitsus

elva@elva.ee
www.elva.ee

 

Näitan: 1-5
Elemente lehe kohta 5
of 34
Ametnikega on võimalik kohtuda vaid ette registreerides, kontaktid leiate:  www.elva.ee/kontaktid   Esmaspäev, 19. juuli 2021 Kell 9 osakonnajuhatajate ja
Elva vallavalitsuse nädala eelinfo 12.07.2021–18.07.2021   Ametnikega on võimalik kohtuda vaid ette registreerides, kontaktid leiate:  www.elva.ee/kontaktid  
Ametnikega on võimalik kohtuda vaid ette registreerides, kontaktid leiate:  www.elva.ee/kontaktid   Esmaspäev, 05. juuli 2021 Kell 9 osakonnajuhatajate ja
RSS (Opens New Window)
Näitan: 1-5
of 4