Loomeettevõtjate ja vabakutseliste loovhommikud

 

Elva vald ootab loomeettevõtjaid loovhommikutele!

Elva vallal oma ettevõtjate toetamiseks kirjutatud ühisprojekt Tartu Loomemajanduskeskusega, mille käigus edendatakse Elva valla loomeettevõtjate teadlikkust taas läbi loovhommikute ürituste sarja. Sel hooajal pakutakse täiendavalt võimalust ka osaleda mentorlusprogrammis. Osalemine on Elva valla loomeettevõtjatele täiesti tasuta

 

LOOVHOMMIKUD

Igal kuul kohtuvad loomeettevõtjad loovhommikutel, mille teemad katavad ära kõik, mis loomemajanduses tarvis teada, alates rahastusvõimalustest ja turundamisest kuni rahastusvõimaluste leidmise ning koostöövõrgustiku loomiseni välja. 

Loovhommikutest on oodatud osa võtma kõik Elva valla loomeettevõtjad ning vabakutselised loomevaldkonnast huvitunud inimesed olenemata eelnevast kogemusest ning sellest, kas varasematest loovhommikutest on osa võetud. Kui mõni teema pakub huvi, siis pane end sobivale üritusele kirja!

Loomemajanduse alla kuuluvad: arhitektuur, film ja video, ringhääling, toote-ja unikaaldisain, teater, tants, festivalid ning üritused, kirjastamine ning trükindus, käsitöö, muuseumid, raamatukogud, kunst, meelelahutustarkvara, muusika, reklaamindus, huvitegevus, ühisturundus, fotograafia. 

Järgmine kohtumine toimub 25. mail kell 10-13 Waide motellis.

Teemaks on raha ja finantsidega seotud otsused.

Teemat tutvustab ettevõtluskoolitaja ja ärimentor Triin Raudoja, kelle kireks on ettevõtluse kui elamise viisi tutvustamine. Lisaks on üle 15 aasta olnud tema hobiks raamatupidamine, sest ta armastab arve, exceleid ja süsteeme. Samas on Triinul alati käimas mitu erinevat ettevõtluse projekti ja tema positiivsus ning energia on lausa nakkav.

Tutvu temaga instagramis: ettevotlusingeltriin ja rohkem infot tema tegemistest leiad ka kodulehelt www.ettevotlik.ee

Vajalik on kaasa võtta isiklik arvuti, kuna koolitus on praktilises võtmes – tutvume muuhulgas Exceli ning hinnastamise võimalustega.

Registreerimine on 22. maini avatud SIIN.

Üritus Facebookis.

 

Kogu hooaja loovhommikute ajakava ning käsitletavad teemad:


 

Korraldajad jätavad endale õiguse teha vajadusel teemades ning kuupäevades muudatusi!

 


MENTORLUSPROGRAMM

 

 

Mentorlus annab loomeinimesele kindlust ning motivatsiooni oma ettevõtmise arendamiseks ning aitab püsida õigel rajal. Tuge pakuvad Tartu Loomemajanduskeskuse mentorid, kellel vastav eelnev kogemus juba olemas mitmete inkubantide näol. Mentorlusprogrammi kandideeris 6 Elva valla loomeettevõtjat, kes saavad aastaringses programmis täiesti tasuta nõu.

Lisainfo ja küsimused:
Sirli Pippar, arendusspetsialist
sirli.pippar@elva.ee / 58377930

Loovhommikute ja mentorlusprogrammi projekti rahastab EAFRD MAK 2014-2020 Leader-meetme raames ja Tartumaa Arendusselts.

 

***************************************************************************************************************

Juba toimunud loovhommikud:

*14.aprill 2023 inspiratsiooniväljasõit Valga - ja Võrumaale. Kohtumisel tutvuti kohalike loomeettevõtjatega. 

*16.märtsil 2023 Lendteatris Jaago käsitöötalu perenaine Inga Talvis andis ülevaate mikroettevõtete turundusest ning jagas häid nippe ja nõuandeid, mida turundamisel silmas pidada. 

* 9. veebruaril 2023 Elva Tervise ja Heaolukeskuses  - mentor ja arengutreener Marge Raun rääkis disainmõtlemisest. Osalejad said läbi teha praktilise töö, mille käigus mõeldi välja vähemalt 1 persoona ning mõtestati läbi klienditeekond. 

*12.jaanuaril 2023 Elva Pillapalla peotoas - Tartu Loomemajanduskeskuse ettevõtluskonsultant Juta Kuhlberg rääkis turu-uuringutest. Osalejad analüüsisid erinevaid küsimustikke ning said läbi mõelda oma klientidest lähtuvalt turu-uuringu fookuse.

*15.detsembril 2022 Elva kultuurikeskuse kohvikus - Tartu Loomemajanduskeskuse ettevõtluskonsultant Juta Kuhlberg tegi ülevaate klientide ostukäitumisest. Vajadused, motivatsioon ja segmentimine. 

*17.novembril 2022 Lavendel Loomeruumis - Tartu Ülikooli lektor Andres Kuusik tegi ettekande brändi ning turundussõnumi ja väärtuspakkumise teemadel.

* 20. oktoobril 2022 Elav Elva Keskuses - Tartu Loomemajanduskeskuse arendus- ja projektijuht Signe Somelar-Erikson tegi ülevaate erinevatest projektifondidest, kust ja mille jaoks saab raha küsida. Osalejatele pakkus väga huvi ka jätkukoolitus, kus saaks juba omandatud teadmised ka praktiliselt läbi teha. 

* 22. septembril 2022 Tartu Loomemajanduskeskuses - Tartu LMK juht Külli Hansen esitles ärimudelite loogikat ning innovatsioonivõimalusi. Osalejad said omavahel tuttavaks ning jagasid kogemusi.

* 21. aprillil 2022 Hellenurme Veskimuuseumis - veskiemand Mae Juske tegi muuseumis ekskursiooni, tutvustas nende tegemisi ning kostitas külalisi isetehtud leiva ning nõgesesupiga. Osalejad said teha päris oma kätega valmis ummiknõu.

* 4. märtsil 2022 Pillapalla peotoas - Koolitas Katrin Tegova sotsiaalmeedia teemadel (Facebooki ja Instagrami reklaamide ja postituste sihtimine).

* 27. jaanuaril 2022 Lavendel Loomeruumis - Koolitas Victoria Silber tootefotode pildistamise teemal.

* 14. oktoobril 2021 Rõngu Rahvamajas - Esinesid Jaago talu perenaine Inga Talvis ning Tartu Loomemajanduskeskuse juhataja Külli Hansen.