12. augustist alates on võimalik end koroonaviiruse vastu vaktsineerida Elva haiglas

26.07.21
Elva haiglas on alates 12. augustist võimalik end vaktsineerida koroonaviiruse vastu igal neljapäeval kell 13-16 kuni oktoobrikuu lõpuni. Registreerimine avatakse 1. augustist.
 
Elva haiglas saab vaktsineerida nii registreerides digiregistratuuris või helistades Elva haigla registratuuri (tel 737 0300 ) ja ka registreerimata. Registreerimine avatakse alates 1. augustist. Registreerimata tulles peate arvestama võimaliku ooteajaga.
 
Elva valla elanikud saavad end vaktsineerida:
 • Tartu vaktsineerimiskeskuses (Ihaste tee 7) kuni augustikuu lõpuni ETTE REGISTREERIMATA. Lastele kasutatakse vaktsineerimisel Pfizeri vaktsiini, mille teise doosi manustamise aeg on kuue nädala pärast.
 • Rohkem infot vaktsineeri.ee ja telefonil 1247, kust saab infot kõige lähemate vaktsineerimispunktide kohta ja kus saab juba ka kohe aja broneerida. Samuti saab sealt infot ilma eelregistreerimiseta vaktsineerimisürituste kohta.
Just praegu on õige aeg tegutseda selle nimel, et ka sügis saabuks turvaliselt ja avatult.
 
Vaktsineerides end praegu koroonaviiruse vastu, saavutate sügiseks immuunsuse ja saate käia koolis ja tööl ilma distantsõppe ja eneseisolatsioonita ning jätkata meelepäraste tegevustega: suhelda sõpradega, teha trenni, käia üritustel või reisida. Suur tänu kõigile, kes on seda juba teinud!
 
Vaktsineerida saavad Eestis kõik tasuta alates 12. eluaastast. Kui teha praegu esimene vaktsiinisüst, on veel piisavalt aega, et kooliaasta alguses vaktsineerimiskuur lõpetada. Vaktsineerimise järgselt võivad ka lastel esineda täiskasvanutega sarnased kõrvaltoimed: valulikkus ja turse süstekohas, väsimus, peavalu, lihasevalu, liigesevalu, külmavärinad ja palavik. Kõrvaltoimed on enamasti kerged ja mööduvad mõne päevaga. Alaealistel palutakse tulla vaktsineerima koos lapsevanema või seadusliku esindajaga.
 
Vaktsineerimine on praegu parim viis iseend ja oma lähedasi kaitsta. Vaktsineerimine annab nakatumiste hulga kasvades ja uute piirangute rakendumisel palju suurema tegutsemisvabaduse ning lihtsustab igapäevaseid toimetusi – vaktsineeritud inimesed ei pea jääma lähikontaktsena eneseisolatsiooni, saavad lihtsamalt reisida ning külastada üritusi ilma testimata.
 
 • Neid, kes on COVID-19 haigust põdenud, oodatakse vaktsineerima 4–6 kuud pärast tervenemist ja neil tuleb teha vaid üks kaitsesüst.

 

Koroonakriisiga seotud info

Koroonakriisiga seotud info ja piirangud leiate leheküljelt kriis.ee.

Trennide ja spordivõistluste korraldamise kõige värskema infot leiate kriis.ee leheküljelt, SIIT

Rohkem üldinfot, sh koroonastatistika leiad Terviseameti kodulehelt, SIIT.

Koroonaviiruse vaktsineerimise info leiate SIIT.

Võimalus on küsida toetust treenerite tööjõukulude katmiseks. Lisainfo ja tingimused taotluseks: https://spordiinfo.ee/uudised-1

Vallavalitsuses taastus tavapärane töö 3. mail

19.05.21

Alates 3. maist töötab Elva vallavalitsus tavapärase töökorralduse järgi, kuid kodanikel tuleb ametnikega kohtumiseks jätkuvalt leppida aeg eelnevalt kokku.

3. maist kehtivad Elva vallamajas ja teenuskeskustes avalikele siseruumidele kehtestatud piirangud ehk kõikidel tuleb kanda maski ning pidada kinni 2+2 reeglist.

Kõikide ametnike kontaktid ja töövaldkondade kirjeldused leiate valla kodulehelt: www.elva.ee/kontaktid

Elva valla koolid

Vabariigi Valitsuse otsusega lubatakse 3. maist kontaktõppele 1.-4. klassi lapsed ja haridusliku erivajadusega õpilased.

Ülejäänud kooliastmete kontaktõppele lubamist arutab Vabariigi valitsus edaspidi.

Elva valla busside teenindatavad ringid

Elva valla koolibussiringid alustavad taas tööd 3. maist. Niisamuti alustavad sel päeval tööd Puhja lasteaiabuss ning busside teenindatavad ringid Rõngus, Puhjas, Aakres jm.

Rannu ja Konguta postipunktid

Rannu postipunkt avatakse 3. mail. Konguta postipunkt avatakse 17. mail.

Sise- ja väliruumis treenimise, huvihariduse jm piirangute leevenemise kohta saate täpsemalt lugeda: https://www.kriis.ee/et/uudised/valitsus-leevendab-jark-jargult-covid-19-piiranguid-alates-26-aprillist

 

Avanesid COVID-19 piirangutest mõjutatud jaekaubanduse ja turismisektori ettevõtete toetuse taotlemised

19.05.21

EAS avas alates 17. maist Vabariigi Valitsuse poolt kinnitatud tingimuste alusel toetusmeetme Ettevõtjate toetamine seoses COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse levikust tulenevate piirangutega" toetuse taotlemise

Toetusmeetme eesmärk on toetada raskustesse sattunud ettevõtjaid kriisist kiiremaks väljumiseks piirangute leevenemisel ja majanduse taastumisel.

Toetusmeetme sihtgruppideks on:

 • majutusettevõtjad, 
 • spaad, veekeskused,
 • toitlustusettevõtjad, 
 • reisiettevõtjad, 
 • nõupidamiste ja messide korraldajad, 
 • turismiteenuse pakkujad, 
 • sõitjate muud maismaavedu teostavad ettevõtjad ja 
 • jaekaubanduse ettevõtjad (EMTAK koodiga jagu G 451, jagu 4532 , jagu 4540, jagu 4719, jagu 4726, jagu 474, jagu 475, jagu 476, jagu 477 või jagu 478, välja arvatud isikud, kelle põhitegevusala on EMTAK koodiga 4773, 4774, 47762, 47781 ja 4781)

Meetme täpsemad tingimused leiab EASi kodulehelt: COVID-19 mõjude leevendamise toetused - EAS ja toetusmeetme määrusest: Ettevõtjate toetamine seoses COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse levikust tulenevate piirangutega – Riigi Teataja

Avame taotlemise kahes etapis: 

 • 17. mail kell 9:00 avasime taotlemise jaekaubandusettevõtetele. Vooru sulgemise tähtaeg on 26. mai kell 16.00
 • 18. mail kell 9:00 avasime taotlemise majutusettevõtjatele, spaadele, veekeskustele, toitlustusettevõtjatele, reisiettevõtjatele, nõupidamiste ja messide korraldajatele, turismiteenuse pakkujatele ja sõitjate muud maismaavedu teostavatele ettevõtjatele. Vooru sulgemise tähtaeg on 27. mai kell 16.00

Vooruline taotluste esitamine tähendab, et taotlused tuleb esitada etteantud aja sees (taotluse esitamine ei sõltu ajalisest kiirusest) ja kui eelarve ületatakse, läheb see kõigi nõuetele vastavate taotlejate vahel proportsionaalselt jagamisele.  

Juhime tähelepanu, et taotlemine on avatud lühikest aega. Seega palume kõikidel taotlejatel jälgida, et kõik vajalikud lisadokumendid oleksid vajaduse korral EASi e-keskkonda koheselt lisatud, see kiirendab oluliselt EAS jaoks otsuste tegemist: 

 • Palume jälgida, et kui Teie ettevõte kuulub kontserni, siis on kontserni majandusaasta andmed 31.12.2019 seisuga lisatud taotlusele, juhul kui need ei ole avalikult kättesaadavad. See info on vajalik, et kontrollida raskustes olemist, vt lähemalt siit: https://www.eas.ee/wp-content/uploads/2020/11/Raskustes-ettevotte-maaratlus-1.pdf;  
 • Kui toetuse saamise eelduseks on kindla EMTAK põhitegevusala koodi olemasolu, siis on Teie ettevõtte osas esitatud äriregistrisse õige info; 
 • Kui toetuse saamine eeldab puhkaeestis.ee andmebaasis teatud kategoorias teenuste pakkumine, siis on Teie ettevõtte sisestatud www.puhkaeestis.ee andmebaasi õigesse kategooriasse. Vt juhiseid siit: Juhend_PuhkaEestis-lisamiseks.pdf (eas.ee)

Rohkem infot ja detailsema loetelu vajaminevatest dokumentidest leiab siit: https://www.eas.ee/covid-19-toetused/.

Toetuse eelarve maht on 44 miljonit eurot, millest 25 miljonit eurot on suunatud turismisektorile ning 19 miljonit eurot jaekaubandusettevõtetele. Toetuste määrused ja tingimused otsustas valitsus. 

Perearstide seltsi koduse ravi juhend täiskasvanutele

Perearstide selts on kokku pannud koduse ravi juhendi täiskasvanutele, mille leiate SIIT.