Elva vald korraldab konkursi „Elva valla kaunis kodu 2019"

Elva Vallavalitsus kutsub üles kõiki aktiivseid elanikke märkama Elva vallas asuvat kaunist kodu ja aeda ning esitama neid „Elva valla kaunis kodu 2019" konkursile. Sellel aastal saab konkursile esitada kandidaate neljas järgnevas kategoorias:

  • Kaunis kodu ja aed (traditsiooniline talumaja, linnamaja, suvila, paarismaja ja ridaelamu);
  • Kaunis kortermaja (korrusmaja või korrusmajade kogum);
  • Kaunis ehitis (ühiskondlik ehitis s.o rahvamaja, koolimaja vmt, tööstushoone või hoonete kompleks, kauplus, vaatetorn jms);
  • Kaunis avalik ruum (looduskaunis koht, supelrand, spordiväljak, avalik park või väljak vms).

Komisjon vaatab laekunud objektid üle ning lepib kodude omanikega kokku nende külastamise. Hindamisel arvestatakse järgmist:

  • Terviklikku ruumimõju s.o ansamblilisus, harmoonilisus või kontrastsus, lahenduse idee originaalsus, funktsionaalsus, omapärast tulenevate võimaluste nutikas kasutus;
  • Üldist heakorda s.o kinnistu ja hoonestuse korrastatuse ning juurdepääsuteede seisund;
  • Haljastuse lahendust s.o muru, lillede, ilupuude ja – põõsaste valik, kompositsioon;
  • Väikevormide lahendust s.o lipumasti, skulptuuride, piirdeaedade ja väravate, väikehoonete (lehtlad), mänguväljakute, basseinide, välisvalgustuse jms olemasolu, seisukord ning ruumipaigutus.

Konkursi tulemused avalikustatakse Elva valla kodulehel, infolehes, Facebooki lehel ning Elva valla äpis. Parimaid kodusid tunnustatakse Elva valla kogukondade tunnustamise üritusel 2019. aasta sügisel ning kategooriate võitjad esitatakse „Eesti kaunis kodu 2020" maakondlikku vooru.

Anna meile kaunist kodust teada hiljemalt 30. augustiks e-aadressile elva@elva.ee märgusõnaga „Kaunis kodu" saates meile kauni kodu foto, selle omaniku e-maili aadressi ning telefoni numbri, et saaksime oma küllatulekust ette teatada.  Teavita ka omanikku tema kandidatuuri ülesseadmisest.

Tartumaa 2019. aasta kaunimad kodud on selgunud

1997. aasta emadepäeval kuulutas Vabariigi President Lennart Meri välja kodukaunistamise aasta, millega taastati 1935. aastal algatatud üle-eestiline kodukaunistamise alane liikumine. Liikumise üldiseks eesmärgiks on ühise korrastatud, otstarbekalt planeeritud ja kauni elukeskkonna loomine. Eesti kodukaunistamise liikumise patroon on Eesti Vabariigi president.

Juuni teisel nädalal valis konkursi „Eesti kaunis kodu" Tartumaa komisjon kohalike omavalitsuste poolt esitatud nominentide hulgast Tartumaa kolm parimat. Konkursil hinnatakse hoonete ümbruse haljastust, sobivust keskkonda, omanäolisust ja heakorda. Üheks kolme parima hulgas on ka Aide Raalile  ja Andi Juuristele kuuluv Võrtsjärve lähistel paiknev Külalistemaja Vehendi Motell. Motell on Aidele ja Andile ühtlasi ka koduks. Hoolitsetud keskus pakub erinevaid tegutsemisvõimalusi, avaral hoovialal on ka mitu õdusat istumiskohta. Kogu kinnistu haljastus on hooldatud ja liigirikas.

Kiidusõnu väärivad kõik konkursile esitatud nominendid, kes on esitatud riigihalduse ministri tänukirja saamiseks. Elva vallast pääses konkursile veel teinegi kaunis kodu - Ele ja Avo Kärje kodu Kuusiku talu Vallapalu külas. Maakondliku konkursi parimaid tunnustab Tartumaa Omavalitsuste Liit 23. juunil Tartu linnas toimuval Maakaitsepäeval ja traditsiooniliselt pälvivad konkursi võitjad Eesti Vabariigi presidendi tunnustuse. 

Suur tänu kõikidele konkursil osalenutele!

Konkurss „Eesti kaunis kodu 2018“

20.06.2018

Meil on rõõm tutvustada teile konkursi „Eesti kaunis kodu 2018Tartumaa hindamiskomisjoni poolt tunnustust pälvinud Elva valla kauneid kodusid. 

Komisjon on teinud MTÜ Eesti Kodukaunistamise ühendusele ettepaneku tunnustamaks riigihalduse ministri tänukirja ja mastivimpliga teiste hulgas ka Elva valla kolme kaunist kodu – Jõesuu puhkemaja, Kiviranna puhkemaja ja Siili talu

Vabariiklikule konkursile "Eesti kaunis kodu 2018" esitas Tartumaa hindamiskomisjon teiste hulgas ka Elva vallas asuva Siili talu.