« Back

Elva Gümnaasiumi õppekorraldus ja sporditegevus õppeaastal 2023/24

2023/24 õppeaasta tuleb Elva Gümnaasiumi kooliperele, aga ka kogu Elva valla kogukonnale pisut teisiti, sest Elva Gümnaasiumi Puiestee 2 õppehoone läheb rekonstrueerimisele. See toob endaga kaasa nii õppetöö kui ka sporditegevuse ümberkorraldamise.
 
Ajutine õppekorraldus õppeaastaks 2023/24 on välja töötatud nii, et kogu õppetöö toimub ühes vahetuses ehk tundide algus on enamasti kell 8.00. Koolipäevade täpsed kellaajad selguvad koos tunniplaaniga ning avalikustatakse enne järgmise õppeaasta algust. 
 
ÕPPEAASTAL 2023/24 SAAB ÕPPETÖÖ TOIMUMA JÄRGMISELT:
 
 
1. klassid õpivad Elva Spordihoone peegli- ja poksisaalis
 
Spordihoone ruumidesse paigutatakse just 1. klassid, kuna nende koolipäev on lühem kui teistel. Samuti on 1. klassi õpilaste koolimööbel väikesem ja kergesti liigutatavam. Nii saavad peale koolitunde jääda spordihoone peegli- ja poksisaal kasutusele ka sporditegevuseks - koolimööbel tõstetakse tundide lõppedes ruumide seina äärde ning õppetööks taas tagasi. Mööbli tõstmine organiseeritakse.  
 
1. klassi garderoob luuakse spordihoonesse. Klassiruumid, WC-d ja muud olulised ruumid märgistatakse laste jaoks siltide ja viitadega. Lapsed käivad söömas Tartu mnt 3 koolihoone sööklas. Vahetunnid ja liikumistunnid veedetakse sobiva ilma puhul enamasti õues. 
 
 
2. klassid õpivad Rõngu Keskkoolis
 
Kell 8 väljub Tartu mnt 3 koolihoone eest buss, mis viib õpilased Rõngu Keskkooli (Puiestee 19, Rõngu). Tunnid algavad orienteeruvalt kell 8.20. Peale koolipäeva lõppu toob buss lapsed tagasi Tartu mnt 3 koolihoone ette, orienteeruvalt kella 14.00ks. Täpne aeg selgub siis, kui tunniplaan on lõplikult kinnitatud.  
 
Huvitegevuste pakkujad on koolikorraldusest järgneval õppeaastal teadlikud ning on igakülgselt toeks laste huviringide aegade sättimisel nii, et need klapiksid koolipäeva lõpuga. 
 
Alates jaanuarist 2024 on esmaspäevad ujumisõpetuse ja iseseisva õppe päevad. Bussiga minnakse hommikul kooli asemel Aura Veekeskusesse ujuma. Pärast ujumist toob buss lapsed Elvasse tagasi ning toimub veel ka iseseisev õpe, kus õpetaja on juhendamiseks kättesaadav interneti teel. Täpsed kellaajad selguvad tunniplaaniga uueks õppeaastaks. 
 
 
3. klassid õpivad Konguta Koolis 
 
Et mitte üle koormata Tartu mnt 3 koolihoone esist hommikust liiklust väljuvad kolmandate klasside bussid kell 8.00 Coop kaupluse parklast (Kesk 1, Elva) ning viivad õpilased Konguta Kooli (Annikoru tee 7, Konguta). Tunnid algavad orienteeruvalt kell 8.20. Peale koolipäeva lõppu toob buss lapsed tagasi Coop kaupluse parklasse, orienteeruvalt kella 14.10ks. Täpne aeg selgub siis, kui tunniplaan on lõplikult kinnitatud. 
 
Huvitegevuste pakkujad on koolikorraldusest järgneval õppeaastal teadlikud ning on igakülgselt toeks laste huviringide aegade sättimisel nii, et need klapiksid koolipäeva lõpuga. 
 
Reeded on 3. klassil ujumisõpetuse ja iseseisva õppe päevad. Bussiga minnakse hommikul kooli asemel Aura Veekeskusesse ujuma. Pärast ujumist toob buss lapsed Elvasse tagasi ning toimub veel ka iseseisev õpe, kus õpetaja on juhendamiseks kättesaadav interneti teel. Täpsed kellaajad selguvad tunniplaaniga uueks õppeaastaks.
 
 
4.-12. klassid õpivad Tartu mnt 3 õppehoones
 
Iga klass saab endale ühe püsiva klassiruumi ning vastavalt tundidele roteeruvad klassiruumide vahel õpetajad. Söömine toimub Tartu mnt 3 õppehoone sööklas erinevates vahetustes.
 
 
Kuidas on lahendatud sporditegevuste jätkumine? 
 
Koolihoone rekonstrueerimine ei mõjuta ainult õppetööd, vaid ka sporditegevust, sest Puiestee 2 koolihoone võimla, jõusaal ja muud ruumid on aktiivselt kasutuses ka erinevateks treeninguteks.  
 
Elva Gümnaasiumi rekonstrueerimisega tehakse esmalt korda võimla ning seejärel taotleb Elva Vallavalitsus Päästeametilt hoonele osalise kasutusloa, et võimlas saaks sügisest taas trenne läbi viia.  
 
Keldrikorruse ruume paraku järgmisel õppeaastal kasutada ei saa, mistõttu laske- ja jõusportlased peavad treeninguid läbi viima mujal. Iga klubi teavitab oma treeningrühmasid täpsemast korralduslikust infost otse ise. Elva Vallavalitsus ja spordiklubid teevad lahenduste välja töötamisel aktiivselt koostööd otsides ja jagades teiste asutustega sobivaid alternatiivseid ruume.
 
 
Kui Sul on küsimusi 2023/24 õppeaasta ajutise õppekorralduse ja/või sporditegevuse läbiviimise kohta, siis esita see julgesti SIIN →
 
Küsimustik läheb lukku kolmapäeval, 31. mail ning pärast seda teeme eraldi postituse, kus nii Elva Gümnaasiumi kui ka Elva Vallavalitsuse esindajad annavad kõikidele laekunud küsimustele vastused.
 
Kogu oluline info koondub edaspidi kokku ka Elva Gümnaasiumi rekonstrueerimise blogisse www.blogi.elva.ee ja Elva Gümnaasiumi kodulehele www.elvag.edu.ee.

Elva raadio logo

Elva valla üldplaneeringu blogi