Elva vald tunnustas ettevõtlusvaldkonna säravaid tegijaid

10. oktoobril 2019 toimus Elvas valla ettevõtlusvaldkonna silmapaistvate tegijate tunnustusüritus, kus anti üle tunnustused neljas kategoorias.

Elva valla 2019. aasta arendusprojekti tunnustuse sai Elva Keegel ja Resto. Tunnustuse põhjendusena toodi välja, et Elva Keegel ja Resto pakub nii kohalikele kui ka külalistele ühe täiendava kokkusaamise ja vaba aja veetmise koha.

Aasta arendusprojekti nominendid olid veel ka Solare OÜ Järve tn 7 ridaelamu eest, Eesti Ühistumajad Vestika 2 elumaja eest ning FC Elva kunstmuruväljak.

2019. aasta Särava startija tiitli pälvis Hellekas OÜ, kes peab Hellenurmes külakauplust. 2018. aastal suleti Hellenurmes pood ning pärast seda otsiti aktiivselt huvilisi, kes jätkaksid selles piirkonnas kaubandustegevusega. Julgeks ettevõtjaks osutus Alar Koppel, kes tuli kogukonnale vastu ning võttis kaubandustegevuse korraldamise sujuvalt üle.

Särava startija nominendid olid veel ka BirchLagoon OÜ, Elva Keegel ja Resto ning Pihlamarja Lastehoid.

Aasta maaelu arendaja tunnustuse sai BirchLagoon OÜ, mis tegeleb looduslike kasemahlajookide valmistamisega. Tegemist on ettevõttega, mis tõestab hästi, et maapiirkonnas, omamata suuri tootmishooneid ja ressursse, on võimalik saada tunnustatud toiduainetootjaks.

Aasta turismiteo tiitliga märgiti ära Palupera mõisa National Geographicu kollane aken.

Elva vallavanem Toomas Järveoja ütles, et vallas tegutsevad ettevõtted on oluline osa sellest, missugune on valla n-ö nägu. „Mul on hea meel, et ollakse uuenduslikud, heade ja põnevate mõtete ning ideede teostajad."

Vallavanem lisas, et näiteks sel aastal avatud Elva Keegel ja Resto on inimeste seas väga hästi vastu võetud. „Muidugi on hea meel näha, et ka teistel ettevõtlikel inimestel läheb hästi, ideid on palju ning teostust tuleb ainult kiita," rääkis Järveoja.

Elva Vallavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Kertu Vuks sõnas, et kindlasti aitavad tunnustuse saanud, aga ka teised ettevõtted kujundada põnevat elukeskkonda nii turistidele kui ka vallas elavatele inimestele. „Meil on palju tegusaid inimesi, kes viivad oma nägemuse ellu ning aitavad seeläbi muuta Elva valda võimalusterohkemaks."

Elva valla ettevõtlusvaldkonna tunnustamiseks sai kandidaate esitada 30. septembrini.

Pildigalerii leiate SIIT

Lisainfo:
Kertu Vuks, arengu- ja planeeringuosakonna juhataja
kertu.vuks@elva.ee või tel 5813 7086