Loomeettevõtjate ja vabakutseliste loovhommikud

 

Elva vald ootab loomeettevõtjaid loovhommikutele!

Elva vallal oma ettevõtjate toetamiseks kirjutatud ühisprojekt Tartu Loomemajanduskeskusega, mille käigus edendatakse Elva valla loomeettevõtjate teadlikkust taas läbi loovhommikute ürituste sarja. Sel hooajal pakutakse täiendavalt võimalust ka osaleda mentorlusprogrammis. Osalemine on Elva valla loomeettevõtjatele täiesti tasuta

 

LOOVHOMMIKUD

Igal kuul kohtuvad loomeettevõtjad loovhommikutel, mille teemad katavad ära kõik, mis loomemajanduses tarvis teada, alates rahastusvõimalustest ja turundamisest kuni rahastusvõimaluste leidmise ning koostöövõrgustiku loomiseni välja. 

Loovhommikutest on oodatud osa võtma kõik Elva valla loomeettevõtjad ning vabakutselised loomevaldkonnast huvitunud inimesed olenemata eelnevast kogemusest ning sellest, kas varasematest loovhommikutest on osa võetud. Kui mõni teema pakub huvi, siis pane end sobivale üritusele kirja!

Loomemajanduse alla kuuluvad: arhitektuur, film ja video, ringhääling, toote-ja unikaaldisain, teater, tants, festivalid ning üritused, kirjastamine ning trükindus, käsitöö, muuseumid, raamatukogud, kunst, meelelahutustarkvara, muusika, reklaamindus, huvitegevus, ühisturundus, fotograafia. 

Järgmine kohtumine toimub 14. septembril kell 10-13 Tartu Loomemajanduskeskuses (Kalevi 17, Tartu).

Teemaks on: loomeettevõtja roll erinevate tegevuste tervikus


Teemat tutvustab Anna Gramberg, kes on karjäärinõustaja ja coach, koolitaja ja mentor. Karjäärinõustamise valdkonnas on ta töötanud alates 2013. aastat, omades laiapõhjalist kogemust eri tausta ja karjäärialaste küsimustega inimeste toetamisel. Viimased paar aastat tegutseb vabakutselisena enda mikroettevõttes Tulevikupilt OÜ.
Karjäärinõustaja ja coachina toetab inimesi kes otsivad tööelus uut suunda või selgust, kuidas soovitud karjäärisihte ellu viia, tahavad enda praeguses tööelus midagi teisiti või paremaks teha, seisavad karjäärivalikute ees või kaaluvad suuremat karjäärimuutust. Lähemalt: www.annagramberg.com

Praktilisel kohtumisel räägib Anna Gramberg tööelu planeerimisest, motivatsiooni leidmisest ning annab osalejatele praktilised tööriistad oma tulevikueesmärkide seadmiseks ja hoidmiseks.  

Kohtumise ajakava 14. septembril:
10-12 praktiline koolitus Anna Grambergiga
12-13 kokkuvõte "Elva valla loomeettevõtjate loovhommikud ja mentorlus" projektist ning edasiste kokkulepete tegemine
13-14 ühine lõuna kohvikus Spargel

Loovhommikule osalema on oodatud kõik Elva valla loomeettevõtjad ning vabakutselised loomevaldkonnast huvitunud inimesed! 

 

Registreerimine on 12. septembrini avatud SIIN.

Üritus Facebookis on leitav SIIT.

 

Kogu hooaja loovhommikute ajakava ning käsitletavad teemad:


 

Korraldajad jätavad endale õiguse teha vajadusel teemades ning kuupäevades muudatusi!

 


MENTORLUSPROGRAMM

 

 

Mentorlus annab loomeinimesele kindlust ning motivatsiooni oma ettevõtmise arendamiseks ning aitab püsida õigel rajal. Tuge pakuvad Tartu Loomemajanduskeskuse mentorid, kellel vastav eelnev kogemus juba olemas mitmete inkubantide näol. Mentorlusprogrammi kandideeris 6 Elva valla loomeettevõtjat, kes saavad aastaringses programmis täiesti tasuta nõu.

Lisainfo ja küsimused:
Sirli Pippar, arendusspetsialist
sirli.pippar@elva.ee / 58377930

Loovhommikute ja mentorlusprogrammi projekti rahastab EAFRD MAK 2014-2020 Leader-meetme raames ja Tartumaa Arendusselts.

 

***************************************************************************************************************

Juba toimunud loovhommikud:

*17. juuni 2023 inspiratsiooniväljasõit Sibulateele - külastati erinevaid Sibulateel tegutsevaid ettevõtteid. Loe lähemalt väljasõidust siit: https://www.elva.ee/valjasoit-sibulateele . 

*15. juuni 2023 Elva KultuuriKohvikus - teemaks süsteemide loomine. Süsteemide loomist nii tööalaselt kui eraelu planeerimisel õpetas Triinu Hansen, kes on tegutsenud startup maastikul alates 2018.a. ja on olnud operatsioonide juht erinevates riistvara ja tarkvara startup'ides. 

*25.mai 2023 Waide motellis - raha ja finantsidega seotud otsused. Ettevõtluskoolitaja ja ärimentor Triin Raudoja jagas teadmisi, kuidas kõik finantse puudutav organiseeritult ühes kohas hoida, kuidas arvutada oma töö eest õiglast tasu ning jagas nõuandeid paremaks majandamiseks.  

*14.aprill 2023 inspiratsiooniväljasõit Valga - ja Võrumaale. Kohtumisel tutvuti kohalike loomeettevõtjatega. 

*16.märtsil 2023 Lendteatris - Jaago käsitöötalu perenaine Inga Talvis andis ülevaate mikroettevõtete turundusest ning jagas häid nippe ja nõuandeid, mida turundamisel silmas pidada. 

* 9. veebruaril 2023 Elva Tervise ja Heaolukeskuses  - mentor ja arengutreener Marge Raun rääkis disainmõtlemisest. Osalejad said läbi teha praktilise töö, mille käigus mõeldi välja vähemalt 1 persoona ning mõtestati läbi klienditeekond. 

*12.jaanuaril 2023 Elva Pillapalla peotoas - Tartu Loomemajanduskeskuse ettevõtluskonsultant Juta Kuhlberg rääkis turu-uuringutest. Osalejad analüüsisid erinevaid küsimustikke ning said läbi mõelda oma klientidest lähtuvalt turu-uuringu fookuse.

*15.detsembril 2022 Elva kultuurikeskuse kohvikus - Tartu Loomemajanduskeskuse ettevõtluskonsultant Juta Kuhlberg tegi ülevaate klientide ostukäitumisest. Vajadused, motivatsioon ja segmentimine. 

*17.novembril 2022 Lavendel Loomeruumis - Tartu Ülikooli lektor Andres Kuusik tegi ettekande brändi ning turundussõnumi ja väärtuspakkumise teemadel.

* 20. oktoobril 2022 Elav Elva Keskuses - Tartu Loomemajanduskeskuse arendus- ja projektijuht Signe Somelar-Erikson tegi ülevaate erinevatest projektifondidest, kust ja mille jaoks saab raha küsida. Osalejatele pakkus väga huvi ka jätkukoolitus, kus saaks juba omandatud teadmised ka praktiliselt läbi teha. 

* 22. septembril 2022 Tartu Loomemajanduskeskuses - Tartu LMK juht Külli Hansen esitles ärimudelite loogikat ning innovatsioonivõimalusi. Osalejad said omavahel tuttavaks ning jagasid kogemusi.

* 21. aprillil 2022 Hellenurme Veskimuuseumis - veskiemand Mae Juske tegi muuseumis ekskursiooni, tutvustas nende tegemisi ning kostitas külalisi isetehtud leiva ning nõgesesupiga. Osalejad said teha päris oma kätega valmis ummiknõu.

* 4. märtsil 2022 Pillapalla peotoas - Koolitas Katrin Tegova sotsiaalmeedia teemadel (Facebooki ja Instagrami reklaamide ja postituste sihtimine).

* 27. jaanuaril 2022 Lavendel Loomeruumis - Koolitas Victoria Silber tootefotode pildistamise teemal.

* 14. oktoobril 2021 Rõngu Rahvamajas - Esinesid Jaago talu perenaine Inga Talvis ning Tartu Loomemajanduskeskuse juhataja Külli Hansen.