Tervisekampaaniad

Vaimse tervise kampaania "Võta aega"

2019. aasta oktoobris korraldas Elva Vallavalitsus koostöös valla tervise- ja heaolukomisjoniga Elva vallas vaimse tervise kampaania "Võta aega".

Kampaania pööras tähelepanu vaimse tervise olulisusele ning sellele, et oma tervisega tegelemiseks tuleb kiires elutempos võtta eraldi aeg.

Milline on aga hea vaimne tervis? Hea vaimse tervise tunnused on näiteks võime inimestega suhelda, teistest hoolimine ja armastus. Samuti võime ja soov vastastikusteks suheteks ja isiklike tunnete väljendamiseks. Võime õppida, töötada ning osaleda sotsiaalses elus ning pingutamine raskuste ületamiseks. Samuti oma ärevuse piisav valitsemine, kaotuste talumine ja valmisolek elumuutusteks. Vaimse tervise kohta saab rohkem lugeda aadressilt www.terviseinfo.ee.

Elva Vallavalitsus, SA Elva Kultuur ja Spordi turismijuht ja spordijuht, Elva valla raamatukogud ning SA Laste- ja Perekeskus jagasid kampaania vältel nii oma meeskondadele kui ka kõigile teistele soovitusi, kuidas võiks koos töökaaslastega vaimset tervist parandada ning kuidas võiks sellega ka individuaalselt tegeleda.

Elva Vallavalitsuse soovitused

Elva valla raamatukogude lugemissoovitused

Elva valla 10 kohta ja tegevust, kuhu minna

Vaimse tervise õe soovitused

Peale selle ootasime kõikide vallakodanike soovitusi ja nippe, kuidas tegeleda oma vaimse tervise parandamise ja hoidmisega.

Elva valla vaimse tervise kampaania andis teatepulga 18. novembril 2019 üle Noorsootöö nädalale, mis pöörab samuti tähelepanu vaimse tervisega seotule. 

TOIMUSID VAIMSE TERVISE RÄNNAKUD
10.-12. oktoobril 2019 toimusid Elva valla eri paigus vaimse tervise rännakud. Rännakutele ja kontserditele olid oodatud kõik huvilised üksi, sõprade, tuttavate või perekonnaga. Rännakud sobisid igas vanuses inimestele.

Neljapäeval, 10. oktoobril 2019 kell 17.30 oodati kõiki huvilisi Elva Gümnaasiumi Tartu mnt hoone juurde, kust sai alguse mõnus rännak. Kell 18 algas kontsert, kuhu olid samuti kõik oodatud.

Reedel, 11. oktoobril 2019 kell 18 algas rännak Puhja Seltsimaja juurest ning kell 18.30 toimus kontsert. Kohal oli ka Rita Halvita FIE Catering.

Laupäeval, 12. oktoobril 2019 algusega kell 13 algas tervislik rännak Rannu Rahvamaja juurest ning kell 13.30 toimus kontsert, kuhu olid oodatud kõik huvilised.

Laupäeval, 12. oktoobril 2019 algusega kell 17 algas rännak Rõngu Keskkooli võimla juurest ning kell 17.30 toimus seal ka kontsert.

Kontserdi andis Vilmar Schiff. Kontserdi kirjeldus: Heliteraapia on lõdvestav ja lõõgastav. Puhastab energiakeha ja aitab välja astuda vanadest mõttemustritest. Helivibratsioonide massaaž jõuab iga keha rakuni ja aitab puhastada ning avada energiakanaleid. Tänu sellele tunneme ennast energilisematena ja toimub ka väga efektiivne tervenemine, sest energia vaba vool juba iseenesest tervendab meie füüsilist keha.

Vilmar Schiff kirjeldas: „Mina teen heliteraapiat Tiibeti- ja kristallhelikaussidega ning gongidega. Tiibeti helikausid ja gong on juba tuhandeid aastaid olnud kasutusel tervendamiseks. Kristallkausside ja Gongide helid aitavad lõõgastuda ning parandavad enesetunnet."