Elva linna aukodanikuks nimetati legendaarne jalgrattatreener Jüri Kalmus

Elva vallavolikogu nimetas eilsel istungil Elva linna aukodanikuks kauaaegse treeneri ja väsimatu spordiedendaja Jüri Kalmuse.

Jüri Kalmus on jalgrattasporditreener, alustanud aastast 1965 Elva Spordikoolis jalgrattaspordi- ja kiiruisutamistreenerina ning Tartu Riikliku Ülikooli kehakultuuriteaduskonna suusakateedris jalgrattaeriala õppejõuna.  Jüri Kalmus Elva jalgrattakrossil tänavu veebruaris. Foto Kayvo Kroon

Tal on jalgrattasporditreeneri VII kutseaste ja palju nimekaid õpilasi: Erika Salumäe, Mihkel ja Madis Joosep, Gaido Päär, Arno Lääne, Veikko Kiisk, Margus Salumets. Jüri Kalmus on spordiühingu  Jõud auliige (1981), Eesti Jalgratturite Liidu (EJL) auliige (2007), ENSV teeneline treener (1985). Ta kuulub Elva Spordiliidu juhatusse, on  olnud Elva linna kultuuri- ja spordikomisjoni liige ning Elva Jalgrattaklubi Velorõõm asutaja (1986). Jüri Kalmus on Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi jalgrattatreener.  

Tänavu  75 sünnipäeva  tähistav Jüri Kalmus on Elva ja Eesti spordile väga palju andnud – lisaks tulemuslikule treeneritööle on ta Elvas juba aastaid korraldanud mitmesuguseid  jalgrattavõistlusi. Jüri Kalmust on  tunnustatud 2005. aastal Elva linna teenetemärgi ja kultuuripreemiaga.

 

Veebruaris tunnustas Eesti Kultuurkapital Jüri Kalmust elutööpreemiaga, märkides mehe panust Eesti jalgrattaspordi arengusse enam kui poole sajandi jooksul.

Aukodaniku aunimetus koos tunnistusega antakse üle Elvas Eesti Vabariigi aastapäeva aktusel 23. veebruaril.

 

 

Keskmine (0 Hääli)
The average rating is 0.0 stars out of 5.