Elva valla noortekeskuste esimene koostööprojekt "Koduvald võrgutab" ühendab valla noori

18. mail toimus noorteprojekti "Koduvald võrgutab" esimene kohtumine, kus kohtusid Elva linna, Rõngu, Rannu ja Puhja noored. Kohtumist võõrustasid Elva noortekeskuse noored. Järgmine kohtumine toimub 1. juunil Konguta Rahvamajas. 

18. mai noortekohtumisel Elva linnas korraldasid võõrustajad külalistele põneva aaretejahi, mille käigus tutvusid noored Elva linna vaatamisväärsustega. Pärast aaretejahti söödi ühiselt grillvorsti ja vahukomme ning planeeriti järgmist kohtumist. Aaretejahi võitis Rõngu noortekeskuse meeskond, kes sai auhinnaks Elva Seikluspargi kinkekaardi. Teist kohta jäid jagama Rannu ja Puhja noortekeskuse meeskonnad, kes said auhinnaks karastusjooke A Le Coqilt ja meeneid Elva Vallavalitsuselt. 

Järgmine noortekohtumine toimub lastekaitsepäeval, 1.juunil Konguta Rahvamajas, noored saavad meelt lahutada Just Dance mängu saatel ning mängida lõbusaid õuemänge, osaleda meeskondlikus kabevõistluses, rääkida noorsoopolitsenikega koolivägivalla teemal ning arutada vaimse tervise üle peaasi.ee meeskonna spetsialistiga. Lõpetuseks tehakse ühiselt torti. Noortekohtumisel osalemiseks tuleb noortel ühendust võtta oma piirkonna noorsootöötajaga. 

"Koduvald võrgutab" on Elva Avatud Noortekeskuse projekt, mida rahastab Eesti Noorsootöö Keskus. Projektile andis tõuke Elva noortekeskuses läbi viidud interneti-põhises küsitlus, mis näitas, et noored sooviksid külastada teisi noortekeskusi ja osaleda sealsetel üritustel . "Koduvald võrgutab" viibki Elva ANK-i noored teistesse noortekeskustesse ja toob teised Elva valla noored külla Elva ANK-i. 

Projekti toetavad  A Le Coq, Elva Vallavalitsus ja Elva Seikluspark. Projekti eesmärgiks on tugevdada Elva vallas asuvate noortekeskuste vahelist koostööd. Kavas on viis noortekohtumist kõigi Elva valla noortekeskuste noorte vahel. 
 

Projekti läbiviijad loodavad, et projekt tõstab noorte teadlikkust Elva vallast kui kogukonnast. Projekti läbiviimisesse on kaasatud ka noored ja nii saavad nad lisaks väärtusliku projektijuhtimise kogemuse. 

 

Lisainfo:

Riin Lumiste 

Elva Avatud Noortekeskus

noorsootöötaja 

riin.lumiste@elva.ee

Keskmine (0 Hääli)
The average rating is 0.0 stars out of 5.